2006. aasta kommunikatsiooni osakonna aruanne

Avaldatud 13.12.2006

1. Internet
Ametlik kodulehekülg www.advent.ee on läbi tegemas mitmeid uuendusi. Arendanud oleme uudiste avaldamist. Nii kodumaiseid kui ka ülemaailmse koguduse uudiseid. Kodulehel avaldatakse igal päeval uut materjali. Kodulehe aktiviseerumine väljendub ka statistikast. 2006. aasta juuni kuus oli päevas 6700 lehekülje külastust. Novembris on see arv juba 13500 http://www.advent.ee/stats/

AKEL-i foorum on jätkuvalt aktiivseim kristlik foorum Eestis. Liikmeid on üle 900, kes on edastanud üle 44700 sõnumi.
Plaanis on osta oma sever ning välja arendada uus kodulehekülg koos Eestikeesel wikipediaga (näide: http://advent.ee/wiki/index.php?title=Voldemar_Viirsalu).

2. Uudised
Kohalike koguduste uudisevoog aeglaselt kasvab. Üheks probleemiks on kindlasti kohalike koguduste suhteliselt väike aktiivsus. Sageli puudub materjal millest kirjutada. „Uudisekünnist” ületavat on vähe. Oleme võtnud suuna kiriku ja ühiskonna suhte avardamiseks.

2007. aasta alguses toimub koguduste infotalitajate koosolek, mil põhilisteks teemadeks on kohalikud uudised ja koguduse suhe ühiskonnaga.

3. Avalikud suhted
11. novembril kohtus EV president Toomas Hendrik Ilves Eesti Kirikute Nõukogu liikmeskirikute esindajatega. Meie kogudust esindas pastor Aarne Kriisk.

Meie suhtlemine riigiga toimub valdavalt läbi Eesti Kirikute Nõukogu ja see valdkond on stabiilne.

Novembris korraldas Eesti Piibliselts Piiblipäeva, kuhu kutsuti erinevate kirikute juhte rääkima Piibli rollist ühiskonnas. Tõnu Jugar palus mul kommunikatsiooni juhina seal AKEL-it esindada.

Püüan edendada meie koguduse tegevust ja suhteid erinevates kirikutevahelistes kontekstides. Töötan Pereraadios, kus sageli on saate teemadeks meie koguduse üritused ja külalisteks meie koguduse liikmed. Toimetan kristlikku uudisteportaali Kompass, kus meie uudised sageli ilmuvad. Olen Avatud Piibli Ühingu juhatuse liige ning püüan kaasata adventiste kristlikes raadiotes ilmuva Piiblivõtme valmistamises.

5. Raadio töö
Juba sai mainitud Pereraadio tööd. Pereraadiol on ka venekeelne programm, mille üheks esimeseks iganädalaseks saateks oli meie koguduse venekeelne saade „Lootuse hääl” („Voice of Hope”). Daniil Rebandi ametist lahkumisega seoses on selle saate edastamine katkenud. Põhjus ei ole olnud raadiopoolne.

Eesti Raadios osalevad meie pastorid ja koguduseliikmed umbes 4-6 korral aastas nädalaste hommikupalvuste tegemises. Seda koordineerib Eesti Kirikute Nõukogu.

6. Tulevikuplaanid
Üheks kommunikatsioonitöö tähelepanu keskpunktiks on kindlasti koguduse ja ühiskonna suhted. Meie ühendus ümbritseva kogukonnaga on väga nõrk.

Olen suhelnud meie koguduse liikmetega, kuid ka teiste koguduste esindajatega ning ka sekulaarse kogukonna liikmetega ja püüdnud uurida, mida inimesed arvavad meie kogudusest ja millist sõnumit me oleme, tahtlikult või tahtmatult, neile edastanud.

Meie liikmetelt olen ka uurinud, et mis on nende meelest meie koguduse sõnumiks ühiskonnale. See on osutunud keerulisemaks küsimuseks kui ta esialgu paistab. Peame endale tunnistama, et me elame ajal, mil inimesed ei hooli meie doktriinidest ja tõekspidamistest. Kuid kas meie suhtlemine nendega lõpebki siia?

Tagasiside sekulaarse ühiskonna liikmetelt toob esile, et nende peamine ootus on seotud heategevuse teostamisega. See on praktiliselt ainus asi, mida nad suudavad meiega seoses mõista. Muidu jääme neile liiga müstilisteks.

Olen viimaste kuude jooksul lugenud ka palju meie ülemaailmse kiriku tekste, eriti pastor Jan Paulsenilt, et mõista, mis on põhilised teemad meie kiriku sees ja mida soovivad nemad, et meie kogudus kommunikeeriks maailmale.

Dr Paulsen keskendub sageli oma kirjutistes heategevuse tähtsusel. Üks tema lemmikteemadeks on osutunud mõte, et adventistid peavad enam muretsema teiste inimeste elukvaliteedi pärast.

See on meie jaoks kindlasti väga suur väljakutse. Me oleme väike kristlik osaduskond, kuid samas on meil ressursse, mida saaksime otstarbekamalt kasutada. Heategevus kogudustes peaks olema organiseeritud ja sellele tuleb ka motiveerida (ei pea siin silmas rahalist tasu vaid ühiskondlike vajaduste esitlemist). Üheks kommunikatsiooni osakonna edaspidisteks ülesanneteks peakski olema nende teemade ja valdkondade kogudustele tutvustamine, kus meie saaksime kaasa aidata ja midagi ühiskonnale pakkuda. Läbi selle võime tõlkida evangeeliumi inimestele arusaadavasse keelde.

Meie pikaajaliseks eesmärgiks peaks olema arendada igas koguduses otsene ühenduslüli kohaliku kogukonnaga.

12. detsember 2006
Tartu
Jaga Facebookis
Veel samast rubriigist
Rubriigid
RSS
Veel huvitavat