Iisai (Issand on olemas)

Avaldatud 31.5.2020, rubriik Päeva sõna

Kes ja millal? Taaveti isa ja üks Kristuse maapealsetest esivanematest. Tahad rohkem teada? Loe: 1. Saamueli 16:1−13; 17:12−18.

Mõtted tänaseks

Iisail oli kaheksa poega ja kaks tütart. Tänase loo ajaks olid vähemalt kolm poega piisavalt vanad, et teenida Sauli armees, kuid Taavet oli väeteenistuseks veel liiga noor. Taaveti igapäevane töö oli hoolitseda oma isa lammaste eest ja ajada isa eest mõningaid asju. Piiblis on räägitud Taavetist palju rohkem kui tema vendade ja õdede elust.

1. Saamueli raamatu 16. peatükist loeme, kuidas Jumal käskis Saamuleil minna Petlemma ja võida üks Iisai poegadest kuningas Sauli järglaseks. Kui Saamuel korraldas Petlemmas pidusöögi, kutsuti üheks aukülaliseks Iisai. Kohal olid ka kõik Iisai pojad peale Taaveti. Saamuelil oli kohe selge, et vanim poeg Eliab on see, kes tuleb võida. Kuid Jumal andis Saamuelile märku, et Ta ei olnud Eliabi valinud. Siis kutsus Iisai teise poja, Abinadabi, kuid ka tema ei olnud see, keda Jumal soovis. Niimoodi esitleti Saamuelile kõiki Iisai poegi peale ühe. Lõpuks kästi Iisai saata oma noorima poja järele. Kui Taavet kohale jõudis, ütles Jumal Saamuelile: „Tõuse ja võia teda, sest tema on see!“ (1. Saamueli 16.12)

Kindlasti imestas Iisai, miks valiti Taavet. Ta pidi veel õppima, et Jumalal on oma kriteeriumid inimeste konkreetseks ülesandeks valimisel: „Sest see pole nii, nagu inimene näeb: inimene näeb, mis on silma ees, aga Issand näeb, mis on südames.“ (1. Saamueli 16:7)

Minu palve

Tänan Sind, oo Jumal, selle õppetunni jaoks, mis on ka minule vajalik: et süda on olulisem kui välimus!

Jaga Facebookis