Bildad (Bel armastab)

Avaldatud 28.2.2020, rubriik Päeva sõna

Kes ja millal? Üks Iiobi sõpradest; võib-olla Aabrahami ja Ketuura poja Suuahi järeltulija (1. Moosese 25:2). Tahad rohkem teada? Loe: Iiobi 2:11−13; 8; 25; 42:7−10.

Mõtted tänaseks

Bildad tuli koos Eliifase ja Soofariga Iiobi juurde teda tema viletsuses lohutama. Pärast seda, kui nad olid märkimisväärse aja vaikinud, üritasid kõik need kolm meest (ja hiljem ka noorem Eliihu) selgitada, miks oli Iiob sellise õnnetuse ohvriks saanud. Bildad kordab peamiselt Eliifase argumente, kes kõneles neist kolmest esimesena: Jumal ei karista meelevaldselt. Kui juhtuvad sellised kohutavad asjad nagu Iiobi puhul, peab see inimene kindlasti olema teinud väga rasket pattu. Bildad läheb isegi veel kaugemale: fakt, et ka Iiobi lapsed said surma, tähendas, et ka nemad olid süüdi mingites suurtes pattudes. „Kas Jumal peaks väänama õigust?“ küsib Bildad (Iiobi 8:3). Iiobi lapsed hukkusid enda pattude pärast, väidab ta (salm 4).

Nagu loendamatu hulk inimesi enne ja pärast teda, otsis Bildad kannatuste probleemile lahendust. Bildad üritas ka vastata küsimusele, mille esitas rabi Harold Kushner oma menukas raamatus „When Bad Things Happen To Good People“ („Kui halvad asjad juhtuvad heade inimestega“): miks peavad mõned inimesed sellist viletsust kannatama? Bildad ei suutnud sellele küsimusele rahuldavat vastust anda. Tegelikult ei suuda seda ükski inimene, sest kurjus ei ole lihtsalt probleem, vaid eelkõige on see mõistatus. Tuleb aeg, kui see mõistatus lahendatakse, aga seni tuleb Bildadil, Iiobil ja kõigil meil hoida kinni usust Jumalasse. Vaid Temal on vastus ja kui tuleb Tema aeg, siis jagab Ta seda meiega.

Minu palve

Aita mul alati uskuda, et Sina oled armastuse Jumal, isegi neil hetkedel, kui meid tabavad kaotus ja kannatused!

Jaga Facebookis