Maud Sisley Boyd – naine esirinnas

Avaldatud 27.5.2019, rubriik Päeva sõna

Kuule, mu poeg, oma isa õpetust ja ära jäta tähele panemata oma ema juhatust, sest need on su peale ilupärjaks ja kaela ümber keeks! Õpetussõnad 1:8, 9

Maud Sisley, seitsmest lapsest noorim oleks võinud olla ärahellitatud jõmpsikas, kuid tema vanemad vennad ja õed hoopis abistasid ja õpetasid teda. Kui Maud oli 11-aastane, emigreerus tema pere Inglismaalt Ameerika Ühendriikidesse, ema vennale järele. Kui nad kohale jõudsid, siis nende üllatuseks pidas ema vend pühaks nädala seitsmendat päeva! Ta selgitas asja ja peagi oli kogu pere nõus, et see on Piibli tõde.

Noorel Maudil õnnestus oma elus mitmes asjas esirinnas olla. 15-aastasena oli ta üks töölistest meie esimeses kirjastuses, tol ajal Battle Creekis. Ta oli esimeste hulgas, kes sai seitsmenda päeva adventhariduse, sest ta oli selle grupis, mida härra Bell pärast tööd õhtustes loengutes õpetas. Alguses käisid nad koos puude all, hiljem anti neile klassiruumiks osa puutöökojast.

Pühapäeva hommikuti olid James White’i kabinetis hommikused vestlused ja ühel neist hommikutest avastati Piibli kümnisesüsteem. Nad olid küll ustavalt annetanud, aga kui nad mõistsid, et kümme protsenti pole isegi antud − see kuulub juba Jumalale −, siis olid Maud ja teised esimeste hulgas, kes hakkasid oma sissetulekust kümnist andma.

Maud käis esimesel seitsmenda päeva adventistide laagrikoosolekul 1868. aastal Michigani osariigis Wrightis ning ta oli Battle Creekis S. N. Haskelli juhtimisel asutatud esimese misjoniseltsi asutajaliige.

Kuid ilmselt kõige olulisem asi, milles Maud oli esimene, oli siis, kui Andrewsi perekond soovis 1877. aastal Euroopas brošüüre trükkida ja neil oli vaja kogenud trükipressi operaatorit. Nii oli Maud Sisley esimene naine, kelle kogudus saatis ametlikult misjonäriks.

Kui ta mõni aasta hiljem abiellus, said temast ja ta abikaasast C. L. Boydist ühed esimestest misjonäridest Aafrikas. Hiljem, pärast abikaasa surma töötas Maud Sisley Boyd Austraalias. Tema viimane avalik sõnum 1937. aastal oli: „Minu palve on, et Jumal võiks meid kõiki ustavana hoida.“

Ustav Issand, Sinu evangeeliumisõnum on kaks tuhat aastat maailmas levinud. 19. sajandil hakkasid Sa maailmas levitama ka kolme ingli kuulutuse valgust. Ma loodan, et see töö saab peagi lõpetatud, sest ma igatsen Sinu tulekut.

Jaga Facebookis