El Shaddai (kõigeväeline Jumal)

Avaldatud 27.3.2020, rubriik Päeva sõna

Kes ja millal? Üks Jumala nimesid Vanas Testamendis. Tahad rohkem teada? Loe: 2. Moosese 6:2, 3; Psalmid 91:1.

Mõtted tänaseks

Piibli meeste ja naiste nimedel on sageli sügav tähendus. Vanemad ei valinud lapsele lihtsalt sellist nime, mis juhtus moes olema. Selle asemel soovisid nad oma vastsündinu jaoks erilises nimes oma lootusi ja ootusi väljendada. Piibel teatab meile, et ka Jumalal on nimi või õigemini palju erinevaid nimesid. Paljud neist nimedest koosnevad sõnast El ja veel mõnest teisest sõnast. Sõna „El“ tähendab „jumal“. See on üldine mõiste, mida võib kasutada nii teiste rahvaste kui ka Iisraeli Jumala kohta. Kui seda kasutatakse Iisraeli Jumala kohta, leiame tavaliselt, et see on kombineeritud sõnaga, mis rõhutab üht Jumala omadustest. Näiteks pöördutakse Jumala poole sageli nimega El Shaddai. Tõenäoliselt tähendab „Shaddai“ „piiritut väge“. Seepärast tähendab El Shaddai „kõigeväeline Jumal“.

Kui mõtleme Jumalale, siis üks omadustest, mis kohe meenub, on Tema vägi. Aga kuidas mõistame Tema piiritut väge? Inimestena teame, et meie jõud on valusalt piiratud. Peame pidevalt seisma silmitsi jõupuuduse ja võimete piiridega ning seega ei suuda me ette kujutada, mida tähendab tegelikult „kõigeväeline“. Kas Jumal suudab teha kõike, mida Ta tahab teha? Kui vastame sellele küsimusele jaatavalt, imestame paratamatult, miks Ta ei sekku paljudesse asjadesse, mis on selles maailmas väga valesti läinud.

On palju küsimusi, mida me ei suuda lahendada. Aga võime olla kindlad, et Jumala piiritu vägi ja armastus tagavad, et lõpuks läheb kõik hästi − selle maailma jaoks ja meist igaühe jaoks isiklikult. Tänan Sind, Jumal, et Sa oled El Shaddai!

Minu palve

Tänan Sind, kõigeväeline Jumal, et kõigi oma piiratustega võime alati tulla Sinu, Kõigeväelise, juurde!

Jaga Facebookis