Jumala sõjavarustus

Avaldatud 24.7.2019, rubriik Päeva sõna

Viimaks veel: saage vägevaks Issandas ja tema tugevuse jõus! Pange ülle Jumala sõjavarustus, et te suudaksite seista kuradi salanõude vastu! … Seepärast võtke kätte kõik Jumala sõjavarustus, et te suudaksite vastu panna kurjal päeval ja jääda püsima, kui te olete kõik teinud. Seiske nüüd ja teie niuded olgu vöötatud tõega ja teil olgu seljas õiguse soomusrüü ja teie jalgades olgu valmidus minna kuulutama rõõmusõnumit rahust! Kiri efeslastele 6:10, 11, 13−15

Kas poleks tore, kui kõik, mida peaksime tegema, oleks joosta Jumala tugevasse torni ja mitte kunagi enam välja tulla, mitte kunagi enam võidelda, lihtsalt istuda ja lasta Jumalal kõik ära teha? Selle asemel räägib Piibel lõputult sellistest asjadest nagu „hea võitluse võitlemine“ ja „Jumala sõjavarustuse“ kandmine. Tänu Jumalale, et see on Tema sõjavarustus! Kui astume Tema armeesse, varustab Ta meid kõigega, mida vajame ja seda tasuta. Ta isegi õpetab meid, kuidas seda kasutada.

Kirjas efeslastele 6:10−20 on loetletud sõjavarustust, relvi ja vahendeid, mida kristlasest sõdalane vajab. Täna vaatame esimest kolme.

Tõe vöö: „Teie niuded olgu vöötatud.“ See on vanaaegne väljend tööks valmistumise kohta. Kui kõik kandsid üht või teist tüüpi pikka rüüd, tuli seda kergitada ja vööga kinnitada, et see ette ei jääks. Mõtle, kuidas Tõe tundmine ja mõistmine saab sind sisse mässida ja Jumala töö jaoks kinni hoida.

Õiguse soomusrüü. Soomusrüü oli kaitsva varustuse kõige olulisem osa. Kui inimesel ei olnud kogu varustust, oli vähemalt soomusrüü, mis kaitses rindkeret. Kelle õigus kaitseb sind kuradi osavate laskude eest otse sinu südamesse?

Rahu jalanõud. See on pärit salmist Jesaja 52:7, kus on öeldud, et rahusõnumi tooja sammud on ilusad. Kuhu sa lähed hea sõnumiga Jumala päästeplaanist kõigi inimeste jaoks?

Kui kristlane on võtnud Jumala nime, pannud end kirja Tema sõjaväkke ja võtab asja tõsiselt, siis harjutab ta pidevalt ja hoolikalt, kuidas võidelda Jumala lahinguid, mitte kuradi omi. See kristlasest sõdur ei mässi end kunagi valskusesse, ei väida, et tal on oma õigus või et ta ei vaja kaitset, vaid ta paneb igal hommikul jalga rahujalanõud, mitte tülijalatsid.

Vägev taeva väehulkade Ülemjuhataja, võta mind teenistusse! Ma tahan võidelda Sinu võitlusi, kuigi ma ei tea, kuidas. Ma soovin olla mähitud Sinu tõesse, mitte oma valedesse ja ettekäänetesse, olla kaitstud Sinu õigusega, mitte eneseõigusega ning kanda rahujalanõusid, et viia sõnum kõigile, keda ma kohtan.

Jaga Facebookis