„Hea mees“

Avaldatud 24.6.2019, rubriik Päeva sõna

Kui ta pärale jõudis ja nägi Jumala armu, sai ta rõõmsaks ja julgustas kõiki jääma kindlameelselt Issanda omaks. Sest ta oli hea mees, täis Püha Vaimu ja usku. Ja palju rahvast lisati Issanda omade hulka. Apostlite teod 11.23, 24

Sedamööda kuidas Theodore Dawson töötas ja aitas, hakkas ta mõistma, et üks kõige olulisemaid ülesandeid maailmas on aidata noortel hea haridus omandada. Noored on koguduse, riigi ja lausa maailma tulevik. Kui nad ei ole valmis võtma endale rolli, mille vanemad inimesed maha panevad, mis siis juhtub?

Dawson teadis oma lapsepõlvest ja noorusest, et inimesed soovivad olla võimelised ise ennast aitama. Lihtsalt almuste andmisest ei ole abi, tegelikult on see piinlikkust tekitav ja demoraliseeriv. Nii otsis ta võimalusi, kuidas aidata õpilastel kooliskäimiseks töötada, alates tööst koolis ja aias kuni kirjandusevangelismini.

Kõik armastasid teda ja teadsid, et temalt saab abi. Ta oli energiline ja abivalmis, tagasihoidlik ja kannatlik. Talle anti hüüdnimesid, nagu näiteks diakon Ted ja vend D.

Kuid abi vajavaid õpilasi oli rohkem Haridus oli kallis ja üha kallimaks läks. Dawson aitas ehitada kirikuid ja koole, ostis koolibusse ning omas suhtlemisvõrku arstide, pastorite ja õpetajatega Loma Lindas ja ümbruskonnas. Ta hakkas koguma raha vääriliste õpilaste jaoks, kes töötasid juba nii kõvasti, nagu suutsid. Ühel hetkel maksis Dawson ise kolmekümne õpilase eest, et nad saaksid kooli jääda!

Hämmastav, mida suudab üks mees teha. On arvutatud, et oma eluajal aitas Dawson kuni 1500 noort ja kogus umbes 250 000 dollarit Loma Linda akadeemia, La Sierra ülikooli, Oakwoodi ülikooli, Walla Walla ülikooli ja isegi mujal maailmas asuvate koolide jaoks.

Kui ta 95 aasta vanuses suri, ikka veel ustavalt oma Issandat teenides, oli tema matus suurejooneline sündmus. Peamine sõnum, millega nõustusid kõik alates kõnelejast kuni külalisteni, oli: „See oli üks hea mees.“

Dawson ei oleks nõus olnud. Ta ei võtnud kunagi endale au oma heategude eest, vaid andis kogu au Jumalale. Ta oleks öelnud: „Jumal on hea, mitte mina! Vaadake Jumalat!“

Ustavate karjaste ja alamkarjaste Jumal, ainult Sina tead, kui palju vaikseid, ustavaid töölisi Sul on, kes aitavad inimestel, noortel ja vanadel, rikastel ja vaestel, iga nahavärviga siin maa peal, näha Sind selgemini. Mõnikord suudame märgata Sinu armastavat ilmet nende nägudel, kes meid aitavad. Ma soovin olla niisugune. Ma tahan, et inimesed ei märkaks mind, vaid ainult Sind!

Jaga Facebookis