Tugev torn

Avaldatud 23.7.2019, rubriik Päeva sõna

Issanda nimi on tugev torn: sinna jookseb õige ja leiab varju. Õpetussõnad 18:10

Kolmandast käsust saame välja kaevate veel elulisi väärtusi. Nagu kõigi piiblitekstidega, on ka selles palju enam, kui silm esmapilgul haarab. See on nagu kalliskivide kaevandamine – kaeva ja uuri muudkui edasi, ei või iial teada, mis sind järgmise nurga taga ootab!

Kui hakata Jumala nime peale mõtlema, tuleb pähe veel kirjakohti. Tegelikult on see väga huvitav sõnaotsing, kui otsida välja kõik kohad, kus seda väljendit kasutatakse.

Üks on siin Õpetussõnades. „Issanda nimi on tugev torn.“ See on tore kujutelm, aga kui tegelikult mõtlema hakata – mida täpselt see tähendab? Kas see tähendab, et Jumala nime ütlemine on võluväega sõna, nagu mõnes vampiiriloos? Kas piisab lihtsalt selle nimetamisest ja kõik mured on kadunud? Päris nii see nüüd ka ei ole.

Aga kas see tähendab siis, et kui ma kord olen kristlane, siis ei pea ma enam kunagi hirmu tundma? Jah ja ei. On hirm ja on hirm. Kõige enam Piiblis korratud käsklus on „Ära karda.“ Jumal ütleb seda, inglid ütlevad, inimesed ütlevad üksteisele. Kui me ei kardaks palju, ei korrataks seda nii palju.

Inimesed tunnevad hirmu. Isegi Jeesus anus oma Isa, et see päästaks Teda sellest, mis pidi Teda ootama. Ta kartis ning Tal oli selleks rohkem põhjust kui ühelgi teisel isikul selle maa pinnal. Kuid Ta ei lasknud hirmul võita.

See on oluline. Ta pöördus usu poole. Kuidas? Ta jooksis Jumala „tugeva torni“ juurde. „Sinu tahe sündigu.“ See on ülim usuavaldus ja Jeesus lausus selle siis, kui Ta seda ei tundnud. Ta ütles seda veel kord. Siis otsis Ta julgustust oma sõpradelt (mõnikord me saame seda, teinekord mitte – Tema ei saanud), pöördus tagasi Jumala juurde ja ütles seda uuesti. Ja Ta saavutas võidu.

Sinu jaoks. Minu jaoks. Igaveseks.

Ja nüüd on meil ohutu.

Kui juhtuvad hirmutavad asjad või kas või ähvardavad, siis arukad inimesed hakkavad kartma. Kõige arukamad jooksevad otse Jumala juurde ning väljendavad oma usku Tema tahtesse ja Tema toimimisviisidesse nii mitu korda, kui vaja.

Tugev Torn, hoia mind julgena! Mulle meeldiks, kui Sa hoiaksid mind nii julgena, et ma ei peaks enam kunagi kartma, kuid ma tean, et siin maa peal seda ei juhtu. Seepärast tuleta mulle ikka meelde, et paneksin Sinu alati esimesele ja viimasele kohale ning väljendaksin jätkuvalt oma usku! Saada mulle jumalakartlikke sõpru, kes mind selles aitaksid, ja ka mina teen nende heaks sama! Siis oleme lõppkokkuvõttes kaitstud.

Jaga Facebookis