Theodore Dawson – peaasi, et töö tehtud saaks!

Avaldatud 23.6.2019, rubriik Päeva sõna

„Jumal paneb vastu ülbeile, aga alandlikele annab armu!“ Jaakobuse 4:6

Kusagil 20. sajandi esimeses kümnendis kaotas väike afroameeriklasest poiss Theodore mõlemad vanemad. See oli tema jaoks kindlasti kohutav aeg. Me ei tea lapsepõlve üksikasjadest, aga ma olen kindel, et kui temalt küsida, ei oleks ta arvanud, et Jumal kasutab seda varast katsumust paljude hüvanguks.

Sellegipoolest kasvas Theodore’ist tugev ja võimekas noormees, kellel oli nii valmisolek vähesega hakkama saada kui ka kaastunne nende vastu, kelle elu oli samamoodi traagiline või raske. 16-aastaselt kolis ta Wisconsinisse ja elas adventpere juures. See pere aitas tal mõista, et Jumalal on tema jaoks plaan. Hiljem ütles ta, et pöördumine „keeras ta õiget pidi“.

Ta reisis Los Angelesse, kus kohtus naisega, kellest sai tema eluaegne abiline ja kaaslane – Lila Thrasheriga. Nad said neli last ja kolisid Loma Lindasse kahel põhjusel. Esiteks selleks, et nende lapsed saaksid hea kristliku hariduse ning teiseks selleks, et neil endal võiks olla alus teenimistööks, et teisi aidata. Nad ei hoolinud eriti sellest, mis see konkreetselt on, kuni sellest on teistele kasu ja juhib inimesi Kristuse juurde.

1940ndatel töötas Dawson apteegis ja pagariäris seal, kus praegu on Loma Linda ülikool. Siis oli ta Loma Linda akadeemia hoolekandeteenuste juht ning Loma Linda ülikooli 4750-liikmelise koguduse valitud diakon.

Mõne jaoks võib see paista tagasihoidliku alguseni ja seda see oligi – tagasihoidlik töö põhimõtteliselt tagasihoidliku mehe jaoks. Dawson ei oleks seda nii sõnastanud, aga kas oskad ette kujutada, kuidas tulla toime ilma inimesteta, kes hoiavad töös pagariärisid ja apteeke ning töötavad hoolekandeametis?

Neis koolides töötades hakkas Dawson mõistma väga olulist moodust, kuidas tema ja ta naine saaksid oma abistamisoskusi rakendada.

Tagasihoidlike hingede Issand, Sina oled pannud tagasihoidlikkuse üheks oma Püha Vaimu viljadest. Samuti on selles nimekirjas vaimuannina abilised. Kuid mis kõige tähtsam, Sa alandasid ennast inimeseks ning tulid elama vaesuses ja katsumustes. Nii et ma ei peaks muretsema, ükskõik kui tagasihoidlik võib olla minu algus.

Jaga Facebookis