Wayne Hooper – laulev evangelist

Avaldatud 22.6.2019, rubriik Päeva sõna

Halleluuja! Kiitke Jumalat tema pühamus! Kiitke teda tema võimsas taevalaotuses! Kiitke teda naabli ja kandlega! Kiitke teda trummide ja ringtantsudega! Kiitke teda keelpillide ja viledega! Kõik, kellel on eluõhku, kiitku Issandat! Halleluuja! Psalmid 150:1, 3, 4, 6

Kuna King’s Heralds tegutses mitmeid aastaid, oli selles kümnendite jooksul mõistagi erinevaid mehi. Alguses, 1943. aastal, laulis ansamblis mõnda aega baritoni Wayne Hooper, muusik, muusikaõpetaja ja laulev evangelist. Seejärel läks ta Unioni kolledžisse, et lõpetada muusika bakalaureuse õpingud.

1949. aastal naasis ta „Voice of Prophecy“ juurde kvartetiga, kus peale tema enda laulsid veel Bob Edwards, Bob Seamount ja Jerry Dill. See grupp laulis koos kuni 1962. aastani.

Pärast seda oli Hooper kuni pensionileminekuni aastal 1980 saate „Voice of Prophecy“ muusikaline juht. Kuid muusikast ei läinud ta kunagi päriselt pensionile. Ilmselt kõige tuntum on ta oma loomingu ja seadete poolest, eeskätt lauluga „Meil on see lootus“, mille ta kirjutas 1962. aasta peakonverentsi jaoks ja mida on sellest ajast peale paljudel konverentsidel lauldud.

Temal ja ta naisel oli ettevõte Key Music Company, mis levitas seadeid ja muusikakirjandust üle maailma. Ta andis välja üheksa raamatut muusikaliste seadetega, peale selle palju soolo- ja kooriseadeid.

Ta sai Los Angelese Occidental kolledžis magistrikraadi kompositsioonis, koorijuhtimises ja raadiotöös ning Andrewsi ülikool ja La Sierra ülikool andsid talle muusika audoktori kraadi.

Hooper oli 1985. aastal välja antud ingliskeelse adventlauluraamatu „Seventh-day Adventist Hymnal“ kaastoimetaja. Samuti oli ta abiks lauluraamatuga kaasneva raamatu toimetamisel, kus on kirjas lauluraamatu 695 valitud laulu ajalugu ja heliloojate lugu. Viimastel aastatel enne oma surma 2007. aastal veetis ta mitmeid kuid, et taastada algselt lintmaki lindile salvestatud King’s Heraldsi, Del Delkeri ja teiste saatele „Voice of Prophecy“ kaastööd teinud muusikute muusikat. Ta kandis kogu muusika üle CD-dele, mis säilitavad seda erilist muusikat elavana tulevaste põlvkondade jaoks, kui Jeesus enne ei tule.

Tema viimane eriline projekt oli piiblisalmide muusikasse seadmine. On teada, et muusika abil on asju palju lihtsam meelde jätta ning need on nüüd saadaval nii laste kui ka täiskasvanute jaoks.

Rohkem kui sada Wayne Hooperi lauludest on praegu avalikult kasutamiseks ning internetis saadaval. Tema elu on inspiratsiooniks meile kõigile, eriti neile meie hulgast, kellel on muusikatalent.

Muusika Jumal, kõik on pärit Sinult ja kõik peaks Sinu juurde tagasi jõudma. Vaata koos minuga üle minu muusika ja aita mul hoolitseda selle eest, et see austaks Sinu nime!

Jaga Facebookis