Batseba (vande tütar)

Avaldatud 22.2.2020, rubriik Päeva sõna

Kes ja millal? Hett Uurija naine; hiljem kuningas Taaveti naine, kui Taavet oli tema esimese mehe kõrvaldanud. Tahad rohkem teada? Loe: 2. Saamueli 11:1−12:25.

Mõtted tänaseks

Kuningas Taavetil oli silma kaunitele naistele. Ühel päeval oma palee katusel jalutades märkas ta, kui kaunis oli naaberaias end pesev naine. See, mis sellele avastusele järgnes, rikkus tema maine igaveseks.

Tavaliselt sai Taavet seda, mida tahtis, ükskõik mis see maksma läks. Ta tegi plaani, et kõrvaldada Batseba abikaasa – hett, kes teenis tema sõjaväes − ja Batsebast sai tema naine ja tema poja Saalomoni ema.

Jääb selgusetuks, kas Batseba oli lihtsalt Taaveti süümepiinade puudumise ohver või oli tal tegelikult hea meel saada kuninga naiseks kõigi sellega kaasnevate privileegidega. Kuid Taavetil ei olnud vabandust. Kiusatus oli kohutav, kuid usu kaudu Jumalasse oleks ta saanud jõudu kiusatusele vastu panna, nii et põhimõtted oleksid impulsiivsete soovide üle valitsenud.

Ka meie ees on arvutult kiusatusi, sageli seksuaalse loomuga. Me võime neile kiusatustele järele anda, aga võime hoopis paluda Jumalalt sisemist jõudu, et jääda ustavaks põhimõtetele, mitte oma impulsiivseid soove järgida.

Minu palve

Taevane Isa, aita mul hoida oma ihaldused ja impulsiivsed soovid kontrolli all! Palun anna mulle jõudu järgida põhimõtteid, mis põhinevad Sinu antud juhtnööridel!

Jaga Facebookis