Hesekiel (Jumal kinnitab)

Avaldatud 21.5.2020, rubriik Päeva sõna

Kes ja millal? Preester, kelle Jumal kutsus prohvetina teenima; oli juutide hulgas, kes viidi 597. aastal eKr Babülooniasse. Tahad rohkem teada? Loe: Piiblis Hesekieli raamatut; tema kutsumist vaata Hesekieli 1:1−3:15.

Mõtted tänaseks

Isegi pealiskaudne Hesekieli raamatu lugemine annab selguse, et Hesekielile anti väga keeruline ülesanne. See esmamulje tugevneb mitu koda, kui loeme hoolikalt läbi kogu sellenimelise raamatu Piiblis.

Selle preestrist prohveti kutsumine oli muljet avaldav sündmus. Jumal teadis, et Hesekielil oli vaja oma määratu ülesande täitmisel jõu saamiseks heita põgus pilk teise maailma, kus elab Jumal ise. „Inimesepoeg,“ ütles Jumal, „mina läkitan sind Iisraeli laste juurde, vastupanija rahva juurde“ − kuid ta ei pidanud kartma kõiki neid kohutavaid asju, mida nad ütlevad, sest kuigi nad on nagu „okkad ja kibuvitsad“, annab Jumal Hesekielile vajamineva jõu ning „nad peavad siiski teadma, et nende keskel on olnud prohvet“ (Hesekieli 2:3−6). Tema kutsumine oli kokkuvõttes peaaegu kirjeldamatu. Hiljem ütles Hesekiel, et ta istus „vaikides“ seitse päeva oma rahva hulgas (Hesekieli 3:15).

Jumal ei kutsu meid kõiki prohvetiteks, nagu olid näiteks Hesekiel, Jesaja ja Taaniel. Kuid sellegipoolest on meil kõigil Jumala lastena prohvetlik kutsumus ja me peame oma Issanda nimel kõnelema. See võib kaasa tuua mõningaid väga negatiivseid kogemusi, kui inimesed kohtlevad meid, nagu oleksime „okkad ja kibuvitsad“, aga kui elame Jumala lähedal, võime aeg-ajalt heita pilgu sellesse teise maailma. See annab meile jõudu ja julgust teha seda, mida Jumal käsib.

Minu palve

Aita mul, Issand, olla Sinu eestkõneleja! Aita, et minu tõttu teaksid inimesed, et nende keskel on olnud „prohvet“!

Jaga Facebookis