Piibli uurijaid ootavad põnevad kogemused

Avaldatud 21.4.2018, rubriik Päeva sõna

Siis ta avas nende mõistuse kirjadest aru saama. Luuka 24:45

Avage meie noortele Piibel, suunake nende tähelepanu selle varjatud aaretele, õpetage neid selle tõe kalliskive otsima ning nad saavad nii­suguse mõistusejõu, nagu ei suuda anda kogu filosoofia uurimine. Piiblis käsitletavad olulised teemad, inspireeritud sõnade väärikas lihtsus, mõistusele esitatav ülev aines ning Jumala troonilt paistev terav ja selge valgus, mis valgustab mõistust, arendab mõistuse võimeid niisugusel määral, et seda suudetakse vaevu haarata, kuid mitte kunagi täielikult selgitada.

Piibel pakub kujutlusvõimele piiritut tegevusvälja, mis on pühitsemata intellekti pealiskaudsetest teostest nii palju kõrgema ja õilistavama olemusega, kui taevas on maast kõrgemal. Inimkonna inspireeritud ajalugu antakse iga inimese kätte. Kõik võivad kohe uurimist alustada. Nad võivad tutvuda meie esivanematega, kui nad olid pühas süütuses Eedenis ja tundsid rõõmu osadusest Jumala ja patuta inglitega. Nad võivad jälgida patu sissetungi ja selle tagajärgi inimkonnale ning astuda samm sammu järel Jumala rahva ajaloo radadel, kõige seal leiduva sõnakuulmatuse ja meeltparandamatuse ning patu õiglase karistusega.

Lugejad võivad vestelda patriarhide ja prohvetitega, nad võivad osaleda kõige inspireerivamates stseenides. Nad võivad vaadelda Kristust, kes – olles taevas Valitseja, Jumalaga võrdväärne – tuli alla inimloomusesse, viis täide lunastusplaani, purustas ahelad, millega Saatan oli surelikud sidunud, ning tegi Jumala-sarnase inimloomuse tagasisaamise nende jaoks võimalikuks. Kristus, kes võttis endale inimolemuse, oli kolmkümmend aastat inimese tasemel ja tõi siis oma elu patu eest ohvriks, et inimperekond ei oleks hukkuma jäetud – see on sügavaima mõtiskluse ja kõige kontsentreerituma uurimise teema. …

Inimesed võivad olla saanud koolihariduse ja tutvunud tähtsate teoloogiliste autoritega, kuid kui nad uurivad Jumala Sõna ja soovivad selle üle mõeldes seda tõsiselt ja palvemeelselt mõista, avaneb tõde ja avaldab mõistusele mõju uue ja rabava väega. − The Review and Herald, 11. jaanuar 1881.

Jaga Facebookis