Naatanael (Jumal on andnud)

Avaldatud 20.9.2020, rubriik Päeva sõna

Kes ja millal? Üks meestest, kes kutsuti Jeesuse jüngriks; tõenäoliselt sama isik kui Bartolomeus. Tahad rohkem teada? Loe: Johannese 1:43−51; 21:2.

Mõtted tänaseks

Käesolevas raamatus varem kohtusime juba Bartolomeusega ja arutasime seda, et väga tõenäoliselt viidatakse Piiblis nii talle kui ka Naatanaelile. Selle jüngri kutsumises on mõned aspektid, mida tasub rõhutada. Naataneli kutsumine ei olnud kokkusattumuste tulemus. Jeesus mõtles temale juba enne, kui temaga kohtus. Ta teadis, et Naatanel on inimene, keda Ta enda juurde soovis. Ta ütles: „Ennäe, tõeline iisraeli mees, kelles ei ole valet.“ (Johannese 1:47)

Kui Naatanael küsis Jeesuselt, kust Ta teda tunneb, vastas Jeesus: „Ma nägin sind viigipuu all.“ Kui julgustav on kindlustunne, et Jeesus näeb meid juba enne, kui me Teda tunneme. Kuid Jeesus ei läinud otse sinna kohta, kus Ta teadis Naatanaeli olevat. Pärast seda, kui Filippus oli Jeesusega kohtunud, läks ta otse oma sõbra Naatanaeli juurde ja rääkis talle Jeesusest. Nii töötas Jeesus siis ja Ta kasutab sama meetodeid ka tänapäeval. Ta kasutab ikka veel inimesi, et levitada sõnumit Temast.

On võimalik, et sina, kes sa loed seda lühikest pühendusteksti, oled Jeesust tundma õppinud kellegi teise kaudu, võib-olla vanemate, õpetaja, töökaaslase või sõbra kaudu. Ent see arusaamine tõstatab kohe küsimuse: kas oled sina hiljuti kellelegi Jeesusest rääkinud?

Minu palve

Issand Jeesus, ava mu silmad, et võiksin näha võimalust kellelegi Sinust rääkida!

Jaga Facebookis