Kate Lindsay – „üdini šotlane“

Avaldatud 20.5.2019, rubriik Päeva sõna

Kui sa mu sõnad vastu võtad ja mu käsud enesele talletad, lased oma kõrva tarkust tähele panna, pöörad südame arukuse poole, jah, kui sa mõistuse appi kutsud ja tood oma hääle kuuldavale arukuse heaks, kui sa seda otsid nagu hõbedat ja püüad leida nagu peidetud varandust, siis sa mõistad Issanda kartust ja leiad Jumala tunnetuse. Õpetussõnad 2:1−5

Kate Lindsay, kes kasvas üles palkmajas Wisconsini suurtes metsades, oli otsusekindlate, seiklushimuliste šotlastest esivanemate järeltulija ja see oli ilmselge. Ta oli „üdini šotlane“. Vanemad ei mõistnud, miks Kate oli nii otsusekindel kõike proovima, kõike tegema ja kõigest kõike teada saama. Ta kõndis mitu miili läbi metsa kooli ja harjutas kirjutamist pulgaga mullale sirgeldades.

Mitte et vanemad oleksid hariduse vastu olnud, muidugi mitte. Nad saatsid ta kooli, kuid Kate’i puhul ei paistnud, et ta rahuneks maha ja hakkaks elama elu, mida tol ajal tüdrukutelt oodati. Ta oli energiline ja seiklushimuline ning neelas kõiki raamatuid, mille kätte sai. Ta tegi isegi „poisilikke“ asju, nagu näiteks ehitas endale ise vankri. Sel ajal kui Kate vankri ehitamisega tegeles, oli ema lastele Palestiinast lugenud. Kui Kate vankri valmis sai, teatas ta: „Ma asun täna oma vankris Palestiina poole teele!“

Kate ei kartnud isegi pikki jalutuskäike metsas, kuigi ta pidi alguses, kuni vendade ja õdede piisavalt vanaks saamiseni, üksinda jalutamas käima.

Õnneks oli ta sügavalt vaimulik ja luges Piiblit sama innukalt nagu kõike muud. Nii et kunagi pidi ta kindlasti mõistma, et Jumal kavandas naised ainult abikaasadeks ja emadeks.

Kuid sellega oli ainult üks probleem. Kate luges Piiblit nii põhjalikult, et jättis perekonna kiriku ja ühines teisega! See oli piisavalt halb, aga siis, kui ilmus üks rändjutlustaja, kaasas plakatid kummaliste elukate ja prohvetlike ajadiagrammidega, siis Kate uuris asja ja uskus ka seda!

Ema oli kohkunud. Kogu perekond võitles selle mõttega, kuid viimaks said neist kõigist adventistid.

Siis saabus päev, mida tema ema oli oodanud. 18-aastaselt Kate armus!

Kindlaloomuliste teedrajavate perekondade Jumal, mõnikord tundub, et kui inimesel on selline seiklushimuline vaim nagu Kate Lindsayl, siis ei takista ükski piir. Ma tunnen mõningaid seesuguseid (võib-olla olen ka ise üks neist) ja ma tean, et Sul on nende jaoks plaanid. Näita meile täna oma seiklusi!

Jaga Facebookis