Joseph Bates – päästetud eesmärgiga

Avaldatud 20.4.2019, rubriik Päeva sõna

Ta ulatas kõrgusest käe, ta võttis minu, ta tõmbas mu välja suurest veest. Ta päästis minu mu tugeva vaenlase käest. Psalmid 18:17, 18

Kui Joseph Bates oli väike poiss Massachusettsis, oli tal ainult üks unistus – saada meremeheks. Vanemad tegid oma parima ja püüdsid teda ümber veenda, kuid lõpuks lubasid tal teha reisi vett mööda Bostonisse, lootuses, et see kaotab selle mõtte. Kuid nii ei läinud, Joseph hakkas merd veel rohkem armastama. Kui ta oli 15-aastane, sai isa talle tööd laevapoisina laeval, mis pidi purjetama Euroopasse – pikk, pikk reis tol ajal!

Koduteel ujus kogu päeva nende kannul hai. Ebausklikud meremehed arvasid, et keegi sureb ja hai ootab surnukeha. Õhtupoole ronis laevapoiss peamasti otsa, et üritada teist laeva näha, kuid ta libastus, kukkus vastu köit ja langes otse merre.

Pinnale tõusnult suutis ta vaevu oma rasketes märgades riietes ujuda. Ta arvas, et sureb, kuid keegi oli tema kukkumist näinud ja laevalt visati võimalikult kaugele köis. Josephil õnnestus vaevu otsast kinni saada ning elu eest köie külge klammerdunult tõmmati ta pardale.

Siis küsis keegi: „Aga kus see hai on?“

Joseph hakkas vabisema. Ta oli hai üldse unustanud! Nüüd, mil ta oli ohutus kohas, oli värin poolenisti reaktsioon ja poolenisti hilinenud hirm, kui ta mõtles, mida hai oleks võinud teha.

Kuid hai ujus rahumeelselt teisel pool laeva. Jumal oli päästnud Joseph Batesi eesmärgiga. Kui üllatunud ta oleks olnud, kui ta oleks seda eesmärki teadnud!

Kui aastad merel möödusid, töötas Bates usinalt, kuni temast sai kapten. Siis algas tema tulevik reformijana. Ta lubas endale ainult ühe klaasi kanget alkoholi päevas, aga peagi mõistis ta, et ootas seda üht klaasitäit rohkem kui toitu. Ta otsustas, et ei tarbi enam kunagi kanget alkoholi. Joseph Batesil oli tugev tahtejõud, sest järgnevate aastate jooksul ei murdnud ta seda lubadust kordagi, kuigi jõi seltskonnas jätkuvalt klaasikese veini.

Kuid Jumal ei olnud Joseph Batesiga veel lõpetanud.

Taevaste, maa ja mere Issand, Sina hoolitsed nii nende eest, kes satuvad sügavustesse kui ka nende eest, kes kunagi kuivalt maalt ei lahku. Ma tean, et Sa oled täna minuga ja et Sul on ka minu elu jaoks plaan. Aita mul olla tugev Sind järgides!

Jaga Facebookis