Bartimeus (Timeuse poeg; kreeka keeles 'kõrgesti austatud’)

Avaldatud 20.2.2020, rubriik Päeva sõna

Kes ja millal? Pime kerjus Jeeriko lähedal; Jeesus tegi ta terveks. Tahad rohkem teada? Loe: Matteuse 20:29−34; Markuse 10:46−52; Luuka 18:35−43.

Mõtted tänaseks

Kui Jeeriko linna juures pime kerjus Jeesuse tähelepanu saamiseks hüüdis, kutsus Issand ta enda juurde ja küsis: „Mida sa tahad, et ma sulle teeksin?“ See küsimus oli nagu avatud uks ja vastus ei oleks saanud ühtki juuresviibijat üllatada. Mõistagi ei tahtnud Bartimeus midagi rohkem kui silmanägemise taastumist. Oli olnud aeg, mil ta nägi. Siin kasutatud kreekakeelne sõna näitab, et see nägemispuudega inimene ei olnud sünnist saati pime.

Jeesuse ajal oli palju pimedaid. Aeg-ajalt tegi Jeesus mõne neist terveks. Sellised tervendavad imeteod olid Jeesuse tulevase kuningriigi märk. Tema valitsuse saabumisel ei ole ükski pime enam pime, kurdid kuulevad ja sandid suudavad kõiki oma lihaseid kasutada. Maa peal olles ei muretsenud Jeesus üksnes füüsilise pimeduse pärast, vaid nägi ka oma kaasaegsete vaimulikku pimedust. Ta hoiatas inimesi selle ohtude eest: „Ega pime suuda pimedat juhtida teel? Eks nad mõlemad kuku auku?“ (Luuka 6:39)

Ka tänapäeval esineb vaimulikku pimedust. See on raske vaevus, mis vajab ravi suurelt Arstilt. Siin on Tema nõuanne: „Ma annan sulle nõu osta minu käest … silmasalvi võida silmi, et sa näeksid.“ (Ilmutuse 3:18)

Minu palve

Kõikvõimas Jumal, Sina suudad parandada nii füüsilist kui ka vaimset pimedust. Aita mul näha asju selgemini, eriti kui need sisaldavad Sinu plaani minu jaoks!

Jaga Facebookis