Absalom (minu isa on rahu)

Avaldatud 20.1.2020, rubriik Päeva sõna

Kes ja millal? Taaveti kolmas poeg; mässas oma isa vastu ja kavandas riigipööret. Umbes 1000 eKr. Tahad rohkem teada? Loe: 2. Saamueli 3:3; 13:1−19:10.

Mõtted tänaseks

Elu oleks Absalomi vastu nagu väga lahke olnud. Taaveti kolmanda poja ja Gesuri kuninga (ema poolt) pojapojana (2. Saamueli 3:3) oli tal kahekordne õigus kuninglikule päritolule. Ja ilmselt oli ta väga nägus mees: „Kogu Iisraelis ei olnud nii ilusat meest kui Absalom.“ Eeskätt tema juuksed oli erakordsed (2. Saamueli 14:25, 26).

Kuid ometi läks Absalomil kehvasti. Ta hakkas vastu oma isale Taavetile ning kui salk Taaveti sõdureid talle jälile jõudsid, hakkas eesel, kelle seljas ta istus, galopeerima. Kahjuks läks loom suure, madalal rippuvate okstega puu alt läbi ning Absalomi juuksed jäid okstesse kinni. Ta jäi õhku rippuma ja eesel jätkas kihutamist. Kui Taaveti väepealik Joab ja tema sõdurid Absalomi juurde jõudsid, lõid nad ta surnuks ja viskasid ta keha sügavasse auku (2. Saamueli 18:8−17).

Kuidas sai Absalomile osaks niisugune häbistav lõpp? Loost selgub, et Absalomi ajendas järeleandmatu võimujanu. Ta pidas ennast parimaks ega suutnud ära oodata, millal teised selle avastavad. Ta mõistis, et ei ole oma isa pärimisliinis esimene. Seepärast otsustas ta korraldada riigipöörde, kuid see hulljulge ettevõtmine sai traagilise lõpu. Iroonilisel kombel põhjustasid tema surma tema kaunid juuksed. Võimujanu, mida toidab piiramatu enesearmastus, osutub alati tupiktänavaks!

Minu palve

Kõikvõimas Jumal, kaitse mind selliste soovide eest, mis said Absalomile saatuslikuks!

Jaga Facebookis