Rohkem kui vaja

Avaldatud 19.7.2019, rubriik Päeva sõna

Aga temale toodi igal hommikul veel vabatahtlikke ande. Siis tulid kõik need osavad, kes tegid kõiki pühamu töid, igaüks oma töö juurest, mida ta parajasti oli tegemas, ja rääkisid Moosesega, öeldes: „Rahvas toob rohkem, kui on tarvis selle töö tegemiseks, mida Issand on käskinud teha.“ Siis Mooses käskis leeris kuulutada ja öelda: „Ükski mees ja naine ärgu töötagu enam pühamu tõstelõivu jaoks!“ 2. Moosese 36:3−6

Meie esimene probleem on, et me peame seda oma rahaks. Teine probleem on, et me peame selle eest saadud asju oma asjadeks. Kolmas probleem, eriti kui elame läänemaailmas, on see, et meil pole aimugi, kui väga tuleb meie rahast puudu nende asjade tegeliku hinna maksmisel.

Meenutagem mõningaid põhitõdesid, mida me kõik tegelikult teame, kuid kipume unustama.

See on Jumala raha.

Need on Jumala asjad.

See on Jumala planeet.

Need on Jumala ressursid.

MEIE OLEME JUMALA RAHVAS. Jah, me kõik. Kaasa arvatud see Aasia laps, kes oli lukustatud tillukesse plekk-kuuti, et valmistada ilusaid punase-valge-sinisekirjusid jakke, mille eest tema perele sandikopikaid maksti. Kaasa arvatud see Kentucky mees, kes sureb tahmunud kopsude pärast, sest ameeriklastele meeldib odav elekter.

Üksnes need tõsiasjad aitavad meil oma prioriteete paigas hoida, kui me vaid otsustame silmad lahti teha.

Jumal nõuab, et kümme protsenti „meie rahast“, mille me saame „oma tööd“ tehes, saaks tagasi Tema isiklikku varakambrisse makstud. Peale selle palub Ta meil hoolida sellest, mida me ülejäänuga teeme. Lihtsalt hoolida. Ja teha oma otsused sellele vastavalt. Igaüks meist teeb erinevaid otsuseid ja sellega on kõik korras, kuni me teeme neid avasilmi ja hoolides.

Ülalmainitu ei ole ainus piiblilugu, mis näitab, et kui Jumala rahvas hoolib, siis on rohkem kui vaja.

Looja, Hoidja, Valvaja, aita mul samamoodi hoolida! Näita mulle nende nägu, kes teevad asju, mida mul on vaja! Aita mul kuidagi oma kutsumust kasutades samuti teha neid asju, mida teised vajavad! Hoia meid kõiki oma peopesal ja juhi meid! Olen valmis kuulama ja õppima.

Jaga Facebookis