Del Delker – veel üks hääl Jumala kasuks

Avaldatud 19.6.2019, rubriik Päeva sõna

Ja ta [Saalomon] seadis oma isa Taaveti korra järgi preestrite rühmad nende teenistusse ja leviidid nende kohustustesse kiituslaule laulma ja preestrite juures igapäevaseid ülesandeid toimetama. 2. Aja 8:14

Enamik materjalist, mida oleme adventpioneeride elu uurides läbi vaadanud, käsitlevad kirjutamist, kõnelemist ja trükisõna. Kuid Piibli algusest peale on selge, et Jumal võtab muusikat sama tõsiselt. Vana Testamendi pühamuteenistus ei sisaldanudki tegelikult üldse jutlustamist – ainult ohvrite süsteemi ja muusikat!

1947. aasta kevadel, kui „Voice of Prophecy“ ja King’s Heralds olid jalad alla saanud, paluti ühel uuel noorel naisel ühineda. Tal oli ilus sügav kontraalt ning ta oli teise maailmasõja ajal laulnud mittetulundusühingu United Service Organization üritustel. Hiljuti oli ta saate „Quiet Hour“ misjonitöö tõttu kogudusega ühinenud ning nendessamades saadetes laulnud, kuid keeldus järjepidevalt koostööst saatega „Voice of Prophecy“. Miks?

„Mul ei ole haridust! Ma ei tunne isegi nooti!“

See ei huvitanud kedagi. Tema laul ülistas Jumalat ja see oli oluline. Viimaks, 1947. aastal oli Del Delker nõus „Voice of Prophecy“ tegijatega ühinema ning alguse sai taas üks uskumatult kaua kestnud koostöö. Del Delkeri nimi sai tuntuks ja mitte üksnes adventringkonnas.

Alguses töötas ta peamiselt sekretärina ja laulis aeg-ajalt, kuid 1950. aastal hakkas ta regulaarselt laulma. Samuti tegi ta algusaastatel tööd, et omandada bakalaureuse kraad religioonis.

Ta reisis sadu tuhandeid miile, laulis viieteistkümnes keeles ning tänapäeval on tema muusika vähemalt seitsmekümnel CD-l ja plaadil. Tema tunnuslaul oli „The Love of God“, mis on paljudele sama tuttav nagu King’s Heraldsi „Lift Up the Trumpet“. Jumala armastusest laulab Del Delker tänase päevani.

Armastav Jumal, Su armastus on tõepoolest külluslik ja puhas! Ükskõik missuguse talendi Sa oled mulle andnud, aita mul kasutada seda Sinu heaks sama ustavalt nagu need tuntumad inimesed! Mul ei ole vaja kuulsust. Ma soovin lihtsalt Sind teenida!

Jaga Facebookis