Heroodes Suur (kreeka keeles ’kangelase poeg’)

Avaldatud 19.5.2020, rubriik Päeva sõna

Kes ja millal? Vastutas Petlemma veresauna eest. Tahad rohkem teada? Loe: Matteuse 2.

Mõtted tänaseks

Uues Testamendis on palju mehi, kelle nimi oli Heroodes. Täna kohtume esimesega neist − Heroodes Suurega. Ta valitses Juudamaa üle ning roomlased lubasid tal end kuningaks nimetada. Ta nautis oma kuninglikku staatust ja tahtis jääda troonile nii kauaks kui võimalik. Esimest märki sellest, et tal võib olla konkurent sellele kuninglikule eesõigusele, käsitles ta väga julmalt. Kui ta kuulis idamaistelt „tähetarkadelt“, et Petlemmas võib olla sündinud kuninglik lapsi, tahtis ta olla kindel, et see laps elama ei jääks. Sel põhjusel käskis ta tappa Petlemmas ja selle ümber kõik väiksed poisid, kes olid kahe-aastased või alla selle.

Tänapäeval ei ole õnneks palju juhte, kes oleks oma positsiooni külge niivõrd aheldatud, et nad läheksid sama kaugele kui julm kuningas Heroodes Suur. Kuid on rohkelt tõendeid, et paljud inimesed ei taha oma positsiooni kergelt loovutada, kui nad kord on juba võimumaitse suhu saanud. Isegi neis riikides, mis nimetavad end demokraatlikuks, on paljudel juhtidel raske oma autoriteetselt kohalt tagasi astuda ning nad võivad võimu säilitamiseks kasutada igasuguseid kavalaid võtteid.

Enamik meist, tavalistest inimestest, seisab samuti silmitsi pideva kiusatusega valida igapäevaelus omakasupüüdlik tee ning sageli on paljud meist üsna valmis selleks petma, kui vaja. See on täielikust kontrastis eluviisiga, mida õpetab meile See, keda ei suutnud kõrvaldada isegi Heroodes Suur.

Minu palve

Armastuse Jumal, aita mind, et ma ei näeks minu ümber olevaid inimesi peamiselt konkurentidena!

Jaga Facebookis