Naaman (lahke)

Avaldatud 18.9.2020, rubriik Päeva sõna

Kes ja millal? Arameast pärit sõjaväejuht, kelle Eliisa tegi surmavast haigusest terveks (umbes 850 eKr). Tahad rohkem teada? Loe: 2. Kuningate 5.

Mõtted tänaseks

Naaman oli valmis tegema ükskõik mida, kui ainult saaks terveks haigusest, mis ähvardas ta elu võtta. Oma naise teenija nõuannet järgides oli ta reisinud Iisraeli ja saabunud prohvet Eliisa ukselävele. See prohvet oli kuuldavasti Jumala mees, kes oli sageli inimesi tervendanud. Naaman oli oodanud, et Eliisa teeb mingeid keerulisi toiminguid, kuid seda temalt ei palutud. Tal kästi lihtsalt minna Jordani jõkke ja end seitse korda sisse kasta. Alguses Naaman keeldus neid lihtsaid juhiseid järgimast. Kindlasti ei saanud asi nii lihtne olla! Sel hetkel ei mõistnud ta veel, et tervenemine oli Jumala and. Ainus asi, mida ta pidi tegema, oli võtma anni alandlikult, kahel käel vastu.

Naamani nahahaigus illustreerib sobivalt meie patuprobleemi ja seda, kuidas võime sellest pääseda. Paljud inimesed (kaasa arvatud eluaegsed kristlased) arvavad, et igaviku jaoks päästetud saamine on raske. Nad usuvad, et lunastus hõlmab palju keerulisi nõudmisi, mida nad peavad täitma. Kuid teised ütlevad: „See on tegelikult väga lihtne. Sinult oodatakse ainult, et sa usuksid, et Jumal on sulle andestanud ja su oma lapseks võtnud. Sa pead ainult omaks võtma, et Jeesus andis oma elu sinu eest.“ Paljud on sellele vastu ja ütlevad: „See ei saa nii lihtne olla!“ Aga on. Süüst vabanemist ja Jumalaga õige suhte omamist pakutakse meile täiesti tasuta annina. Ainus asi, mida Jumal meilt ootab, on näidata, et oleme valmis oma kangekaelset pead Tema ees kummardama.

Minu palve

Tänan Sind, oo Jumal, et Sa oled visanud mulle ja kõigile teistele inimestele päästerõnga! Aita meil sellest kinni haarata ja mitte kunagi lahti lasta!

Jaga Facebookis