H. M. S. Richards jr – töö jätkub

Avaldatud 18.6.2019, rubriik Päeva sõna

Võta terve õpetuse eeskujuks see, mida sa minult oled kuulnud usus ja armastuses, mis on Kristuses Jeesuses! Seda head, mis su hoolde on usaldatud, hoia Püha Vaimu abil, kes meis elab. 2. Kiri Timoteosele 1:13, 14

Kõigest kuus päeva pärast seda, kui H. M. S. Richards alustas 1929. aastal oma raadiotööd, sündis tema esimene poeg. Nad panid naisega koos vastsündinule nimeks Harold Marshall Sylvester Richards juunior. Ja nii oli saatus määratud.

Mõistagi oleks võinud noorem Harold teha teistsuguse valiku kui oma isa jälgedes käimine ning kogu lapsepõlve ja nooruse oli ta kindel, et teebki seda. Ta oli väga musikaalne ning ta kavatses saada orkestrijuhiks. Ta laulis koos sõpradega ja mängis bändis, mida me tänapäeval nimetaks garaa˛ibändiks.

Kuid Jumala käsi oli noore Richardsi peal ja Ta ei lasknud lahti. Kuigi ta laulis ja mängis jätkuvalt, asus ta 1950ndate alguses ka teenimistööle. Siis, 1960. aastal, toimus tema „suur läbimurre“ – kutse ühineda isaga saates „Voice of Prophecy“. Sugugi kõik pojad ei pea isaga töötamist heaks ning ilmselt ei lähe see alati hästi. Me kõik teame, missugused võivad peresuhted olla! Kuid noorem Richards pidas tohutuks auks töötada koos isaga nende taevase Isa heaks.

Pärast 1969. aastat rollid vahetusid – nooremast sai juht ning vanemast abiline ja nõuandja. Kui vanem H. M. S. Richards puhkama läks, oli see suur kaotus nii nooremale Richardsile kui ka kogu maailmale.

Kuid noorem Richards jätkas siis tööd. Tema juhtimise all ei olnud ühtki igavat hetke. Ta käivitas viieteistminutilised igapäevased saated, noortesaate „Wayout“, nädalalõpusaate „Harvest Festivals of Praise“ ja evangeeliumitöösaate „West Point of Evangelism“. Peale selle oli Richardsil palju hobisid, kaasa arvatud sukeldumine, ristsõnade lahendamine, mustkunstitrikid, kalastamine, purjetamine ja raadioamatörism. Ja muidugi oli alati muusika!

H. M. S. Richards suri lootuses kohtuda Jeesuse, oma isa ning teiste adventistide ja Piibli usuteerajajatega.

Issand Jumal, ka Sinule meeldib aktiivsus, mitmekesisus, kuid mitte igavad hetked. Ma tean, et Sina andsid Richardsile tema mitmesugused huvid ja Sa oled neid ka mulle andnud. Aita mul mõista, et ka lihtsalt tore aeg võib austada Sind ja tuua Sinu lapsed lähedasemasse ühendusse!

Jaga Facebookis