Goodloe Harper Bell

Avaldatud 18.5.2019, rubriik Päeva sõna

„Ja kes iganes ühe niisuguse lapse võtab vastu minu nimel, võtab vastu minu. Aga kes iganes on püüniseks kellele tahes neist pisikestest minusse uskujaist, sellele oleks parem, et talle veskikivi kaela riputataks ja ta uputataks mere sügavusse.“ Matteuse 18:5, 6

1866. aastal tuli Battle Creeki noor abielumees nimega Goodloe Harper Bell. Kuigi ta oli õpetaja, oli ta peaaegu täielikult iseõppija, välja arvatud mõned kuud Ohio osariigis Oberlini kolledžis, mis on tänapäevani tuntud oma edumeelsete õppemeetodite poolest.

Kuid Bell ei olnud Battle Creekis selleks, et õpetada. Ta oli liiga palju õppinud ning see oli tema tervist rikkunud. Üht tema sõpra oli aidanud Battle Creeki sanatooriumis veedetud aeg ja nii arvas Bell, et sellest võiks ka temale kasu olla. Ta tegi vabatahtlikult kerget tööd sanatooriumi maadel ja aias ning see tõi tervise tagasi.

Vahepeal juhtus üks huvitav asi. Kohalikel lastel, kaasa arvatud White’ide poegadel, meeldis härra Belli läheduses viibida. Nad avastasid, et ta ei tunne üksnes aiatööd, vaid teab kõike matemaatika ja inglise keele probleemidest, mis neid vaevasid. Nad palusid oma isa, et härra Bellist saaks nende õpetaja.

Selleks ajaks oli Bell adventist ja James White korraldas nii, et Bellid said väikese maja, kus võisid avada väikese kooli. Kool oli tõesti väike, kuid mitte kauaks. Belli kuulsus levis ja peagi jäi maja liiga väikseks. Talle anti vana hoone, millest kirjastus oli suurematesse ruumidesse kolides loobunud. Ka see jäi liiga väikseks ja ta pidas kooli uues kirikuhoones.

On säilinud härra Belli käe all õppinud inimeste kirjalikke mälestusi. Ta oli ilmselt range ja täpne, kuid kõige olulisem oli, et tema õpilased, nii noored kui ka vanad (ta õpetas kõiki, alates väikestest lastest kuni kolledži tudengiteni) tundsid, et ta armastab neid. Ta oli nendega tuttav väljaspool kooli ja oli nende sõber. Ta avaldas trükis kaheksa väikest raamatut, mida nimetati „Bible Lessons for the Sabbath School“ („Piibli õppetükid hingamispäevakooli jaoks“) ja mis said väga populaarseks.

Meisterõpetaja, palun õpeta kõiki õpetajaid! Alates hingamispäevakooli kõige väiksemate klassist kuni doktorikandidaate õpetavate doktoriteni, kaasa arvatud emad ja isad – kõiki meid! Aita, et kõik, kes õpetavad või juhendavad teisi, oleksid pidevalt Sinu alandlikkuse ja ustavuse kooli õpilased! Aita mul olla õpilane ja õppija, samuti aita mul olla õpetaja ja juhendaja!

Jaga Facebookis