Prohvetikuulutuse hääl

Avaldatud 17.6.2019, rubriik Päeva sõna

„Ma tahan kuulutada su nime oma vendadele, koguduse keskel tahan ma laulda sulle kiitust!“ Kiri heebrealastele 2:12

1930ndate lõpus toimus veel põnevaid asju. Meeskvartett nimega Lone Star Four oli tulnud ajutiselt Glendale’i sanatooriumisse ja haiglasse, kus nad kohtusid kohaliku raadiokuulsuse Richardsiga. Tol ajal oli ta haigla kaplan.

Need neli meest, kolm neist vennad Louis, Waldo ja Wesley Crane ning bass Raymond Turner, armastasid laulmist nii väga, et olid kõik koos õendust õppinud, et saaksid leida töö samas kohas ja jätkata koos laulmist. Ka nende naised olid õed ning hetkel elatus Lone Star Four (pluss nende naised) sellest, mida naised põetustööga teenisid ja mehed metsnaeri lehtede korjamisest said.

H. M. S. Richards arvas, et see kvartett oli just see, mis tal vaja oli. Ta aitas neid väikesest evangeeliumitöö eelarvest nii palju kui võimalik, ise mõeldes samas välja, kuidas need neli püsivalt endaga koos töötama ja palgale saada.

1937. aastal toimusid kaks olulist asja. Raadiosaate nimi muudeti ja see oli edaspidi „Voice of Prophecy“ („Prohvetikuulutuse hääl“) ning kvartetile, mis kogus juba populaarsust, anti raadiohääletusel nimi King’s Heralds (Kuninga Tuleku Kuulutajad).

See kombinatsioon oli määratud kaua kestma, kui pehmelt öelda.

1942. aasta jaanuaris olid Richards ja King’s Heralds esimest korda kuulda ühest rannikust teiseni Mutual Broadcasting Systemi kaheksakümne üheksas raadiojaamas.

Palju-palju aastaid algasid saated alati King’s Heraldsi lauluga „Lift Up the Trumpet“ („Puhuge pasunat valjusti nüüd“) ja lõppesid Richardsi luuletusega „Have Faith in God“ („Usu Jumalasse“), millele ta kirjutas iga nädal uue salmi.

Minevikus suutsime end alati rohkemal või vähemal määral lugeda teatud pastori „karja“ hulka kuuluvaks. Kuid ainult Jumal teab, kui paljude elu puudutasid (ja puudutavad ikka veel) H. M. S. Richards, „Voice of Prophecy“ ja King’s Heralds.

Ka kübermaailma Jumal, tuleta mulle meelde, et ma võin kasutada Facebooki, Twitterit, e-posti ja kõike muud mitte jutlustamiseks ega nügimiseks, vaid lihtsalt Sinu elavaks tunnistajaks olemiseks! Aita mul lugeda oma postitused üle Sinu vaatenurgast! Kas ma olen ebakristlik olnud? Kas ma olen olnud ainult väliselt kristlane? Näita mulle, kuidas kasutada ainult Sinu ja Sinu armastuse nimel oma mõju, mis ulatub palju kaugemale, kui esimesed usklikud oleks suutnud uskuda!

Jaga Facebookis