Kuidas valida kangelast

Avaldatud 16.7.2019, rubriik Päeva sõna

Tuleb uhkus, tuleb ka häbi, aga alandlikel on tarkus. Ausus juhib õiglasi, aga valelikkus hävitab truudusemurdjad. Varandusest pole kasu vihapäeval, aga õiglus [piiblitõlkes The Message „põhimõttekindlus“] päästab surmast. Õiglus tasandab vagale tema tee, aga õel langeb oma õeluse läbi. Õpetussõnad 11:2−5

Niisiis, kui tahame olla targad ja hoida oma pilk Jumalal, kas see tähendab siis, et me ei vaata üldse maiseid inimesi? Ei, see ei tähenda seda. Me saame üksteiselt palju õppida ning tegelikult võib inimeste seltskonna vältimine ja asjade kordaajamine üksnes „Jumala ja minu vahel“ olla sama ohtlik kui puudulikele inimestele liialt toetumine.

Meie elus on palju inimesi, keda me loomulikult austame: vanemad, õpetajad, pastorid, vanemad õed-vennad, sõbrad ja teised. Kui me paneme Jumala teadlikult alati esikohale, siis tunneme ära, kui need inimesed on nii nõrgad ja eksivad, et võib-olla peaksime neid lihtsalt armastama, jätma nad Jumala hoolde ja mitte liiga palju neid austama. Kurb on öelda, aga inimesed kõigis nendes kategooriates võivad olla väga kehvad eeskujud, nii et peame olema ettevaatlikud.

Kuidas valida head eeskuju? Taas on abi Õpetussõnadest (muidugi on selle kohta palju rohkem salme kui need).

Ülaltoodud salmidest saame neli juhtnööri.

Salm 2: alandlikkus. Kas sinu kangelased on alandlikud või arvavad nad, et on Jumala kingitus sinule? Kui nad seda arvavad, siis tõenäoliselt nad seda just ei ole!

Salm 3: ausus. Kas sind on alt vedanud keegi, keda austad? Kas oled kedagi usaldanud üksnes selleks, et avastada, et ta on riukalik ja ebaaus? See teeb haiget! Räägi Jumalale. Räägi jumalakartlikule sõbrale. Kuid ära lase ka tal end hävitada!

Salm 4: põhimõttekindlus. See õpetussõna kõrvutab eriliselt põhimõttekindlat elu, see tähendab elu, mida elatakse Jumala põhiväärtuste alusel, ja inimesi, kes arvavad, et suur varandus teeb nad väärtuslikuks. Ära lange selle õnge! Sinu rahaasjad ei ole sama, mis sinu „netoväärtus“ (ükskõik mida näitab raamatupidamine)!

Salm 5: õiglus. See ütleb juba kõik ära. Kui sa tahad teada, missugune on õiglane iseloom, siis loe Psalmi 15 ning pane tähele, et üks kindlamaid näitajaid on see, kui inimene on samasugune nii üksi olles kui ka siis, kui inimesed teda vaatavad.

Kes on sinu kangelased?

Taeva Kuningas, Sina oled minu Kangelane! Sina oled see mõõdupuu, mille järgi ma end mõõdan. Muidugi ei küündi ma selleni ja ma ei ootagi, et mu sõbrad oleksid Sinuga võrdsed, kuid ma soovin valida need, kes sarnaselt minuga tahavad järgida ja jäljendada Sind.

Jaga Facebookis