Annie Smith – unenäod ja muusika

Avaldatud 15.5.2019, rubriik Päeva sõna

Laulge Issandale uus laul, laulge Issandale, kõik maailm! Laulge Issandale, kiitke tema nime, kuulutage päevast päeva tema päästet! Jutustage paganate seas tema au, tema imeasju kõigi rahvaste seas! Psalmid 96:1−3

Suure pettumuse ajal oli Annie Smith 16-aastane. Tema ema uskus ikka veel, kuid Annie ja tema vend Uriah ei olnud enam kindlad. Aga sa ju tead, missugused on emad. Mitu aastat möödus, aga ema palvetas jätkuvalt ning palus tütrel ja pojal taas usule mõelda.

Viimaks ühel reedel oli Annie nõus minema kuulama külaliskõnelejat Joseph Batesi. Sel ööl nägi Annie unenäo. Ta nägi koosolekusaali ja jutlustajat. Kui ta järgmisel hommikul kohale läks, oli kõik täpselt nii, nagu ta oli unes näinud. Ta oli hämmastuses.

Annie kuulas kõnelejat huviga, kuid see ei olnud midagi võrreldes sellega, mis toimus pärast koosolekut. Joseph Bates tuli tema juurde ja ütles, et tahtis kindlasti temaga kohtuda, sest tundis ta ära. Ta oli eelmisel öösel unes näinud, et Annie tuleb koosolekule!

Pärast kõike seda pidi Annie Piiblit uurima ning hakkas uskuma, et see kuulutus on õige. Temast sai üks töölistest uues kirjastuskontoris, mis hakkas tööle New Yorgi osariigis Rochesteris. Kui ta kirjutas ühe luuletuse ja pakkus seda ajakirjale Review, ütles James White, et tal on kirjutamiseks talenti.

Annie Smith suri noorelt, kõigest 27-aastasena, kuid enne seda kirjutas ta umbes 45 artiklit ajakirjadele Review and Herald ja The Youth’s Instructor. Samuti kirjutas ta laule, millest mitmeid lauldakse tänapäevani.

Mis kõige parem, tema kogemus oli vahendiks, mis aitas ka tema vennal noore mehena tagasi Jumala juurde tulla.

Unenägijate Jumal, tänan Sind emade, isade ja teiste eest, kes ustavalt meie pärast palvetavad! Ma soovin oma palved nende omadega ühendada. Ma soovin olla abiks Sinu au näitamisel mind ümbritsevatele inimestele. Kutsu mind tööle, mis Sul on minu jaoks, ning anna mulle jõudu selle tegemiseks nii kaua, kui Sa heaks arvad, olgu see siis kaheksakümmend aastat või kaheksakümmend päeva! Ma soovin elada selleks, et Sind teenida.

Jaga Facebookis