Uus teerada

Avaldatud 14.5.2019, rubriik Päeva sõna

Sinu sõna on mu jalale lambiks ja valguseks mu teerajal. Ma olen vandunud ja täidan seda, et ma pean sinu õiguse seadusi. Psalmid 119:105, 106

1852. aastal sattus John Byingtoni kätte uus ajakiri Review and Herald. Ta luges seda, uuris selles kirjutatut Piiblist, palvetas ja hakkas hingamispäeva pidama.

Üsna varsti pärast seda külastasid tema New Yorgi osariigis asuvat farmi James ja Ellen White. Loomulikult palvetasid nad temaga koos ja julgustasid teda. Järgmised kolm aastat pidas ta oma kodus hingamispäevaseid koosolekuid. Siis ehitas ta oma kinnistule kiriku. Nii palju kui me teame, on see esimene kirik, mille ehitas seitsmenda päeva adventist (kuigi selle nimega usulahku veel ei eksisteerinud).

1853. aastal õpetas tema tütar, keda me ka lähemalt tundma õpime, oma kodu lähedal asuvas koolis, mida peetakse esimeseks seitsmenda päeva adventistide algkooliks.

1858. aastal palusid White’id tal kolida Battle Creeki, kus ta saaks olla lähemalt koos White’ide ja J. N. Andrewsiga, kui nad kavandasid plaane kasvava liikumise jaoks.

1860ndatel, kui usklikud maadlesid organisatsiooni küsimusega, oli Byington ilmselt selle protsessiga seotud. Kui moodustati seitsmenda päeva adventistide peakonverents ja James White ütles presidendiametist ära, valiti ametisse John Byington. Tol ajal oli ametiaeg ainult üks aasta ja Byington teenis kaks ametiaega.

Ma ei tea, kas John Byingtonil olid peakonverentsi presidendina samasugused probleemid depressiooniga kui noorel John Byingtonil, aga ma tean, et ta oli ikkagi inimene ning tal olid omad võitlused ja kiusatused. Ma soovin olla selline inimene, kes suudab klammerduda Jumala käe külge ning võita kõik raskused, mille Saatan minu teele heidab.

Valgustatud teeraja Jumal, juhi mind, õpeta mind, näita mulle teed! Aitäh Sulle Sinu kannatlikkuse eest!

Jaga Facebookis