Laaban (valge)

Avaldatud 12.8.2020, rubriik Päeva sõna

Kes ja millal? Rebeka vend, Jaakobi äi, Lea ja Raaheli isa. Tahad rohkem teada? Loe: 1. Moosese 29:1−32:1.

Mõtted tänaseks

Jaakobi ja Laabani loo saab kokku võtta kõigest kahe sõnaga: petis pettis. Pärast seda kui Jaakob oli vanematekodust põgenenud, leidis ta peatuspaiga ema Rebeka venna Laabani juures, kes otsustas Jaakobi tööle võtta. Kuu aja pärast oli Laaban nõus, et Jaakob ei pea tasuta töötama. Kuna Jaakob oli hakanud Raahelit armastama, oli ta nõus töötama seitse aastat Laabani heaks, et saada luba Raaheliga abielluda. Me teame küll, mis juhtus. Kui saabus see suur hetk ja Jaakob ärkas üles pärast esimest ööd abielumehena, ei leidnud ta enda kõrvalt Raahelit, vaid Lea!

Laaban osutus äärmiselt ebausaldusväärseks ka teistel juhtumitel. Ta jättis Jaakobi töötasu muutmata, kui oli andnud oma kaks tütart talle naiseks. Sellest tüdinud Jaakob otsustas, et talle aitab, ning ta lahkus salaja koos pere, teenijate ja kariloomadega. Laaban ajas teda taga ja siis, pärast pingelist vastuseisu Jaakobiga, ta „suudles oma poegi ja tütreid ning õnnistas neid“ (1. Moosese 32:1) ja nad läksid igaveseks lahku.

Suhteprobleemid kisuvad paljud perekonnad lõhki ja lubadusi ei peeta. Õnneks on paljudel juhtudel need probleemid lõpuks lahendatavad. Tehkem alati kõik, mida suudame, et aidata teistel lahendada suhteprobleemid ja rahuni jõuda.

Minu palve

Armas Jumal, aita, et ma kunagi ei petaks teisi, isegi siis, kui pettus annaks mulle eeliseid!

Jaga Facebookis