Siis Jumal kuulis

Avaldatud 20.1.2019, rubriik Päeva sõna

„Jumal võttis ära mu teotuse!“ 1. Moosese 30:22

Raahelist, naisest, keda Jaakob tegelikult armastas, räägib Piibel veel vähem kui Least. Võime olla kindlad, et see olukord, kus tuli abikaasat õega jagada, oli tema jaoks sama keeruline kui Lea jaoks, kuid erinevatel põhjustel. Raahel võis end lohutada, öeldes: „Mina olen see, keda ta tegelikult armastab.“ Kuid siis sai Lea järjest neli poega, aga Raahelil ei olnud ühtegi.

Siinkohal ei teinud Raaheli kõige paremaid valikuid. Kõigepealt vihastas ta Jaakobi peale. Aimatavalt sai ka Jaakob pahaseks. „Kas see on sinu arvates minu süü? Räägi sellest Jumalaga!“ Seejärel järgis Raahel kaananlaste kommet anda teenijatüdruk abikaasale laste saamiseks, keda pidada siis enda omaks, kuna ta arvas, et teenijatüdruk on tema oma. (Võiks ju arvata, et tal on meeles see, kui Saara, Jaakobi vanaema, tegi seda ja see ei läinud väga hästi.)

Teenija sai kaks poeg ning Raahel pidas ennast võistluses õega võitjaks. Siis tegi Lea sama – sai teenijalt kaks poega – ja sünnitas ka ise veel kaks poega! Vaene Raahel!

Aga siin võis Raaheli suhtumine muutuda, sest 1. Moosese 30:22, 23 on kirjas: „Aga Jumal mõtles Raahelile, ja Jumal kuulis teda ning avas tema üsa. Ja ta jäi lapseootele ja tõi poja ilmale.“ Mõistagi me teame, et Jumal ei olnud Raahelit unustanud, isegi kui see võis Raahelile nii tunduda. Kuid siin on kirjas, et Jumal kuulis teda. Kas tõesti tuli Raahelile viimaks meelde selle olukorra pärast palvetada, selle asemel et üritada seda ise korda ajada?

Kas sa oled kunagi üritanud probleemi lahendada ilma Jumalalt abi palumata? Kuidas see õnnestus? Kas oled õppinud kõigepealt palvetama? Ja siis ootama, et Jumal ilmutaks oma plaani? See on raske osa muidugi. Võib-olla Raahel palvetas alguses. Aabraham ja Saara tegid seda kindlasti, kui nad ootasid poega, kelle Jumal oli tõotanud. Aga kui asjad ei toimunud nii kiiresti, nagu nad olid lootnud, asusid nad ise asja kallale. See pole kunagi hea mõte!

Mida ootad sa Jumalalt praegu?

Jumal, kes Sa kuulad, ma tean, et Sa kuuled mind. Ma tean seda, isegi kui ma tunnen end unustatuna. Ma tahan täita Sinu tahet. Mõnikord ootan ma liiga kaua, kui Sa soovid, et ma tegutseksin, ning teinekord tegutsen ma siis, kui Sina tahad, et ma ootaksin. Aita mul kõigi nende vigade kaudu õppida, kuidas Sind selgemini kuulata! Aita mul usaldada Sinu plaani minu jaoks, isegi kui kõik tundub ebaõiglasena! Aita mul olla lakkamatult palvetav laps, kes ma Sinu plaani kohaselt peaksin olema!

Jaga Facebookis