Taotle raha kasutamisel jumalikku tarkust

Avaldatud 25.6.2018, rubriik Päeva sõna

Ta isand lausus talle: „Tubli, sa hea ja ustav sulane, sa oled olnud ustav pisku üle, ma panen su palju üle. Mine oma isanda rõõmupeole!“ Matteuse 25:21

[Vend C] on vastutaval positsioonil. Kui selle perekonna liikmed, kellega ta abielludes ühines, on talle ustavad, mõjutavad nad teda saama Issanda varanduse arukaks majapidajaks. Siis annetab ta oma raha nii nagu kogu taevase universumi pilgu all. Ta ei osale raha hankimiseks üheski ebaseaduslikus salaplaanis, vaid tegutseb üksnes Jumala au silmas pidades. Ta väldib kõiki kavalaid trikke ja alatuid, ebaausaid võtteid ega tee midagi, mis mõjub mingilgi moel tõelise jumalakartuse arendamisele vastupidiselt. Ta mõistab, et kõik tema äritehingud toimuvad Jumala valitsuspiirkonnas.

Me ei tohi silmist kaotada tõsiasja, et majapidajad peavad Issanda varandusega kauplema ning neil on pühalik vastutus. Piibel nõuab, et inimesed ostaksid, müüksid ja teeksid kõiki oma äritehinguid sama teravalt oma religioosset kohust tajudes, nagu palveid oma taevase Isa ette tuues ning jõudu ja armu paludes. Issand ei ole mitte kellelgi lubanud varandusega oma suva järgi talitada ega anda vastavalt sellele, kuidas impulsid juhivad või sõbrad nõuavad. Raha, mida nad kasutavad, ei ole nende oma ja seda ei tohi asjatult kulutada, sest Issanda viinamäel on vaja teha tööd ja see töö nõuab rahalisi väljaminekuid.

Praegu on meile usaldatud aeg ja arveteõiendamise päev on tulemas. Issand on usaldanud oma majapidajate hoolde vahendid, et neid kasutataks mõistlikult, sest kõik on mõistusega olevused ja kõik peavad vastutama. Mitmesugused ülesanded on meie hoolde antud vastavalt meie võimetele, kuid me ei tohi Jumala vahendeid kasutada üksnes isekate soovide rahuldamiseks ega nagu kalduvused juhivad.

[Vend C] ei ole minevikus oma Issanda vara hästi kasutanud. Ta ei ole alati mõelnud, kas ta kasutab talle usaldatud raha sel moel, et see on Issandale meele järele ja edendab tõetööd. Ta peab aru andma sellest, kuidas ta kasutab talle usaldatud vara. Ta ei saa selles asjas oma tahet usaldada. Ta peab taotlema tarkust Jumalalt. − „Testimonies on Sexual Behavior, Adultery, and Divorce“, lk 70, 71.

Jaga Facebookis