Kelle tütar sa oled?

Avaldatud 16.1.2019, rubriik Päeva sõna

„Issandalt on see asi alguse saanud. Me ei või sulle sõnagi lausuda, ei halba ega head.“ … Ja nad kutsusid Rebeka ning küsisid temalt: „Kas tahad minna koos selle mehega?“ Ja ta vastas: „Ma lähen!“ 1. Moosese 24:50, 58

Rebeka ei teadnud, et ei olnud tavaline päev, kui ta tõstis tühja (kuid ikkagi raske!) savist veekannu õlale ja suundus linnast väljas asuvale kaevule. Ta püüdis alati lahke olla, nii et kui ta nägi rännakust kurnatud meest kümne januse kaameliga, ei kõhelnud ta pakkumast, et joodab mehe eest kaamelid. Selleks läks palju vett, aga Rebeka oli sellega harjunud. Tema isal ja vennal olid samuti suured karjad.

Mees küsis: „Kelle tütar sa oeld?“

Rebeka vastas ja mees küsis, kas Rebeka kodus oleks ruumi tema ja ta meeste jaoks. „Muidugi,“ vastas Rebeka lahkelt, „Ka on piisavalt õlgi ja loomatoitu.“

Kujuta ette, kuidas tundis end Rebeka, kui mees rääkis tema perele, et ta teenib nende sugulast Aabrahami, kes oli piirkonnast palju aastaid tagasi lahkunud, et tema isand oli saatnud ta otsima oma pojale Iisakile jumalakartlikku naist ning et ta oli just enne Rebeka kaevu juurde tulemist palvetanud, et Jumal näitaks talle, missugune on õige naine, sellega, et naine pakuks end kaameleid jootma! Rebeka oli kindlasti keeletu.

Ka tema isa ja vend tundsid ära Jumala käe. „Meil ei ole siin sõnaõigust, see on Jumala asi!“ Nad küsisid Rebekalt ja Rebeka ütles: „Ma lähen.“ Siis nad õnnistasid teda. „Õeke, sinust tulgu tuhat korda kümme tuhat, ja sinu sugu vallutagu oma vihameeste väravad!“ (1. Moosese 24:60)

Ainus põhjus, miks seda otsust oli selgelt lihtne teha, on see, et see perekond oli juba otsustanud Jumalat järgida. Hetkeemotsiooni ajel on tegelikult raske midagi otsustada, kui sa ei ole varem seda ühte, kõige tähtsamat otsust teinud. Kui Rebeka vastas küsimusele: „Kelle tütar sa oled?“, oleks ta õigupoolest võinud vastata ka: „Ma olen Jumala tütar.“

Ma ei tea, kas mul oleks usku minna võõra mehega võõrale maale, et abielluda kellegagi, keda ma pole näinud, sellepärast, et Jumal tegi selgeks, et see on Tema tahtmine.

Kõikväeline, Sa kutsud meid vahel väga mõistatuslikke teid pidi. Me ei tea iial, mis edasi juhtub. Anna mulle usku ja pühendumist minna sinna, kuhu Sina juhid, lihtsalt sellepärast, et ma olen juba otsustanud elada Sinu usaldava lapsena!

Jaga Facebookis