Enos (inimene, surelik)

Avaldatud 8.4.2020, rubriik Päeva sõna

Kes ja millal? Seti poeg ja seega Aadama ja Eeva pojapoeg;

elas enne veeuputust, kui inimesed elasid veel väga kõrge eani. Tahad rohkem teada? Loe: 1. Moosese 5:6−11.

Mõtted tänaseks

Minu kodumaal on meeste oodatav eluiga praegu veidi üle 79 aasta. Naiste puhul on see number peaaegu 83. See on palju suurem kui sajand tagasi. Kakssada aastat tagasi ei elanud inimesed keskmiselt rohkem kui umbes 45 aastat. Aga isegi tänapäeva vanused erinevad suuresti vanustest, milleni jõudsid inimesed vahetult pärast maailma loomist. Aadam elas 930 aastat ja tema poeg Sett 912 aastat, samas tema pojapoeg Enos suri 905-aastasena.

Jumala algne plaan oli, et inimene elaks igavesti. Kuid inimene kasutas oma vaba tahet sõnakuulmatu olemiseks ja see tõi kaasa täiesti teistsuguse stsenaariumi. Pärast veeuputust inimesed järk-järgult mandusid ja keskmine oodatav eluiga lühenes drastiliselt. See trend jätkus. Mõnes Aafrika riigis on inimeste keskmine eluiga ikka veel umbes viiskümmend aastat. Paljudes riikides, eeskätt läänemaailmas, on parem toit ja hügieen ning paremad elamistingimused suurendanud oodatavat eluiga. Praegu ei ole erand, kui mehed ja naised saavad saja-aastaseks!

Pikk elu on õnnistus, kuni püsime mõõdukalt terved ja leiame elu mõtte, kuid me ei jõua Enose elueani. See tähendab, mitte seni, kuni elame siinpool surma. Aga tulemas on maailm, kus vanus ei ole enam tähtis, sest surelikkus on asendunud surematusega. Raske on ette kujutada, missugune see võiks olla, kuid me võime usaldada Jumala tõotust, et ühel päeval on see auline reaalsus.

Minu palve

Tänan Sind, igavene Jumal, tõotuse eest, et elan igavesti koos Sinuga!

Jaga Facebookis