Korah (kiilas)

Avaldatud 7.8.2020, rubriik Päeva sõna

Kes ja millal? Korraldas Daatani, Abirami ja umbes 250 teisega ülestõusu Moosese ja Aaroni võimu vastu. Tahad rohkem teada? Loe: 4. Moosese 16.

Mõtted tänaseks

Lugu mässust Moosese ja Aaroni vastu Korahi, Daatani ja Abirami juhtimisel on üsna masendav. Probleemi olemus oli, et need mehed ihaldasid olla preestrid, kuid neid ei olnud selleks ülesandeks valitud. Nad olid leviidid, kes olid määratud täitma pühamus mitmesuguseid ülesandeid, kuid neil ei lubatud teha preestrite tööd. Eriti kadedad olid nad Moosese ja Aaroni peale. Pealegi, kes oli andnud neile õiguse kõiki käsutada?

Sellele küsimusele oli selge vastus: Jumal oli neile selle õiguse andnud. Ning Korah ja tema toetajad teadsid seda. Sest Mooses oli olnud see inimene, kes käis Siinai mäel Jumalaga kohtumas ning oli täiesti selge, et Jumal oli valinud Aaroni teenima erilise võimekusega Moosese kõneisikuna.

Kadedus on hukutav pahe, mis kujutab endast ohtu kõigile suhetele. See võib tuua kaasa avaliku konflikti ja kõik vabalt hävitada. Eriti katastroofiline on siis, kui see toimub koguduses. Jumala meetmed Korahi ja tema järgijate suhtes näitavad, kui tõsine on see Jumala silmis. Oluline on, et oleksime valmis leppima faktiga, et mitte meie, vaid teised on kutsutud teatud olulisi ülesandeid täitma ning et alati on meil piisavalt võimalusi pühendada oma talendid ja oskused Jumala töösse.

Minu palve

Armas Jumal, aita, et oleksime rahul ülesandega, mille Sina oled meile andnud, ning austaksime neid, kelle Sina oled juhiks määranud!

Jaga Facebookis