Koljat (tähendus teadmata)

Avaldatud 5.8.2020, rubriik Päeva sõna

Kes ja millal? Hiiglaslik vilist, kelle noor Taavet maha lõi. Umbes 1000 eKr. Tahad rohkem teada? Loe: 1. Saamueli 17:1−54.

Mõtted tänaseks

Koljati loos seisame silmitsi mehega, kelle pikkus oli ligi kolm meetrit. Või võib-olla oli ta „ainult“ 2,60 meetrit pikk, kui võtame vihjed teistest vanadest Piibli käsikirjadest. Ükskõik missugune oli tema täpne pikkus, kahtlemata on siin sõna „hiiglane“ sobilik. Tema kui eriline sõdur esindas vilisteid. Suurema verevalamise ärahoidmiseks mõlemal pool võitlesid vahel kaks sõdurit teineteisega. Võitja rahvast peeti siis võidu saavutanuks.

Koljat kutsub vaenlase Iisraeli võitlema, kuid keegi ei taha väljakutset vastu võtta, kuni astub esile Taavet. Ta tundis hiiglasest vilisti jumalateotuse pärast nii suurt ärritust, et pakub end vabatahtlikult Koljatiga võitlema. Koljat peab seda määratu suureks solvanguks! Kuid poiss Taavet − ilma mingi sõjavarustuseta ning ainult lingu ja mõne kiviga − tapab hiiglase. Kuidas ometi see võimalik oli? See oli võimalik ainult Jumala nimel ja Tema abiga!

Kas sinu elus on „hiiglasi“? Väljakutseid, mis ületavad inimlikult öeldes su võimet toime tulla? Ära kaota julgust. Usu, et Jumal annab võime toime tulla. Kasuta seda, mis sul on, isegi kui see on vaid lihtsa lingu ja paari väikse kivi sarnane, ning palu Jumalal juhtida sinu käsi, et võiksid oma „hiiglased“ alistada.

Minu palve

Issand, Sina tead minu elu „hiiglasi“. Aita mul olla nagu Taavet ja olla alati Sind usaldades võidukas!

Jaga Facebookis