Iitamar (tõenäoliselt ’palmipuude maa’)

Avaldatud 4.6.2020, rubriik Päeva sõna

Kes ja millal? Aaroni neljas ja noorim poeg; sai silmapaistvaks

preestriks; tema järeltulijate hulgas oli palju ülempreestreid. Tahad rohkem teada? Loe: 2. Moosese 6:23; 3. Moosese 10:12−20.

Mõtted tänaseks

Mõnes riigis on Iitamar üsna populaarne poisinimi. Ilmselt paljudele meeldib nime kõla, kuigi nime tähendus ei ole täiesti selge. Nagu on paljude nimedega, mida lastele anname, on ka Iitamar Piibli nimi. Ta oli üks neljast Aaroni pojast. Tema kaks venda (Naadab ja Abihu) käitusid tõsiselt halvasti ja Jumal hukkas nad. Kaks ülejäänud poega, Eleasar ja Iitamar, said pühamuteenistuses vastutusrikkad ülesanded.

Muu hulgas oli Iitamari kohustus teha inventuur kõigis vahendites, mida kogudusetelgi ehitamisel kasutati (2. Moosese 38:21). Hiljem anti talle ülesanne olla kahe preestrite rühma, geersonlaste ja merarlaste, ülevaataja (4. Moosese 4:21−33). 3. Moosese raamatu 10. peatükis leiame nimekirja praktilistest juhtnööridest, mida Iitamar ja tema vend pidid täitma. Mõnikord kipume vahele jätma Piibli tekstid, mis räägivad pühamuteenistuse üksikasjadest. Selles pole midagi imelikku, sest mõned peatükid näivad üsna igavad olevat. Kuid on kasulik aeg-ajalt ka neid Piibli osi lugeda. Neist õpime, kui täpselt oli kõik organiseeritud ja kui üksikasjalikult oli kirjeldatud erinevate ametnike ülesandeid.

Jumal on korra Jumal ja Ta ootab, et teeniksime Teda korrakohaselt, olles alati teadlik Tema piiritust pühadusest.

Minu palve

Sa oled armastav, kuid ka püha Jumal. Aita mul seda täna mitte unustada!

Jaga Facebookis