Leedu: Kedainiai linnaprojekt

Avaldatud 18.9.2004, allikas Adventist News Network

Enam kui 40 noort seitsmenda päeva adventisti Leedust, Põhja-Iirimaalt ja Walesist võtsid osa üritusest „Kristlikud noortepäevad – Kedainiai 2004“. Kedainiai on 1372. aastal rajatud linn, mis asub Leedu keskosas.

Nädalane projekt andis sadadele noortele võimaluse avastada kristlus, ning oli koguduse juhtide hinnangul oluline Seitsmenda Päeva Adventkiriku positiivse maine kujundamiseks Leedus.

„See on väga oluline just Leedus, kus adventiste vaadeldakse sageli kui „sekti“ ja kus valitsus otsustab õige pea koguduse edasise staatuse,“ ütles Giedrius Rimsa, Leedu Adventkiriku sekretär.

Kohalikud võimud olid projektist meelitatud ja korraldasid ametliku kohtumise linnavõimude ja projekti juhtide vahel. Seda üritust kajastasid ka televisioon ja kohalikud ajalehed.

„See nädal raputas linna,“ ütles Mantas Kucinskas, kohaliku koguduse pastor. „Isegi projekti korraldades nägin Jumala suurepärast tööd.

„Meid toetasid linnavõimud, enamus kristlikke kogudusi ja üksikisikud. Projekti eesmärgid olid lihtsad ja linnarahvale arusaadavad (nagu) teenistus, tunnistamine, suhtlus ja kristlike eluviiside propageerimine noorte seas,“ ütles Kucinskas.

Projektis oli kolm peamist osa: tänavate korrastamine, raha kogumine laste operatsiooniks ja kultuuri ja ühiskondlikud üritused. Linnavalitsus, linnapea ja teised ametnikud olid väga huvitatud tänavate korrastamisest linna aastapäeva tõttu.

Virginija Baltraitiene, üks linnaametnikes sõnsa: „Me oleme rõõmsad, et see programm toimus just meie linnas. On väga tore näha sellist algatust erinevate koguduste poolt. Loodan, et selliseid üritusi toimub ka tulevikus.“

Lisaks korraldati linnakodanikele ka mitmeid kultuuriüritusi: Inglise keele kursusi, Wales ja Põhja-Iirimaa ning nende kultuuri tutvustus, Kristliku muusika kontsert noortele ja samuti ka Riia keelpilliseksteti klassikalise muusika kontsert. Keelpilliansambel Amazeo kontsert oli ürituse lõppakordiks, ning mõjutas korraldajate hinngangul linnajuhte. Ürituste ajal koguti ka raha kohaliku kurdi poisi Laurynas Tuskeviciene operatsiooniks.

„Ma tervitan seda kristlikku algatust kogu südamest ja tänan adventkoguduse noori, et nad aitasid raha koguda,“ ütles Monika Giliene, kurtide ühingu juhataja ja linna hoolekandekomisjoni juht. „See on täiuslik eeskuju meile kõigile.“

„Tahame tänada ... kõiki projektis osalenuid raha kogumise eest Laurynase operatsiooniks. On tore selliseid inimesi kohata,“ ütles Jurgita Tuskeviciene, Laurynase ema kohalikule ajakirjandusele.

Pastor Kucinskas ütles: „Me tahtsime selle projektiga kutsuda inimesi vaatam kristlust mitte teoreetiliselt vaid praktilisest küljest. Need olid väga vajalikud kogemused nii noortele koguduses kui väljaspool seda. Me tunnistasime oma usku ja elustiili ... oma tegudes.“

Leedu adventkogudusse kuulub umbes 900 liiget, kes on koondunud 13 kogudusse.
Jaga Facebookis
Loe seotud teemal
Veel samast rubriigist
Rubriigid
RSS
Veel huvitavat