Eesti Liidu 35. peakoosolek

Avaldatud 3.9.2004

02.09-03.09.2004 toimus Tartus, Adventistide koguduste Eesti Liidu XXXV peakoosolek. Kohal oli 21 koguduste saadikut, 21 liidu saadikut ja esindajad Balti Unioonist ja Trans-Euroopa Divisjonist. Koosolekut juhatas divisjoni president dr. Bertil Wiklander.

Oma algussõnades rõhutas dr. Bertil Wiklander muutuste tähtsusest ja sellest, et inimestena kardame muutusi. Sellest hoolimata on muutused vajalikud. Siiski tuleb igasuguste muudatuste tegemisel arvestada seda, et kiired ja tormakad otsused võivad loodetud kasu asemel tuua kahju. (vt Matteuse 9.17). Loomulikult tuleb silmas pidada meie koguduse missiooni, mis on evangeeliumitöö, ning sellest lähtudes peamegi tegema otsuseid. Kõik isiklikud sümpaatiad ja antipaatiad tuleb jätta tagaplaanile. Osalejate arvates oli Wiklanderil suur roll mängida konverentsi õnnestumisel. Kuigi arutelud olid väga põhjalikud ja otsuste langetamine raske oli õhkkond siiski kristlikult positiivne ja tulemused kaalutletud.Hoolimata demokraatlikust valimissüsteemist komisjonides ei olnud komisjoniliikmete sõnul kohata poliitikast tuttavat poriloopimist.

Lõpupalves palus Bertil Wiklander õnnistust eelkõige misjonitööle Eesti Liidus järgmise kolme aasta jooksul ja loomulikult ka valitud ametnikele nende töös.

Valimiste tulemused:
Liidu esimees: Tõnu Jugar
Liidu sekretär: David Nõmmik
Liidu laekur: Maia Hõlpus
Hingamispäevakooli osakonna juht: Mati Ploompuu
Misjoniosakonna juht: David Nõmmik
Naiste- lastetöö juht: Anne Vahtramäe
Kommunikatsiooni osakonna juht: Andres Ploompuu

Liidu nõukogu töötab järgmisel perioodil koosseisus Tõnu Jugar, David Nõmmik, Maia Hõlpus, Mati Ploompuu, Jüri Vahtramäe, Arved Lint, Igor Zguljov, Frank Tuuksam ja Andres Ploompuu

Järgmiseks tööperioodiks anti tööload järgmistele töölistele:
Volitatud misjonitöölised:Maia Hõlpus;Kaarin Lukk;Kalju Johanson;Olavi Laur;
Lauri Beekmann;Anne Vahtramäe;Andres Ploompuu.
Ordineerimata jutlustajad:David Nõmmik;Vitali Mirošnitšenko;Venjamin Zgulev;Olev Uuk;
Riigo Hallang;rgo Naab;Kaido Kask.
Ordineeritud jutlustajad:Tõnu Jugar;Aarne Kriisk;Ülo Pärna;Mart Vari;Mati Ploompuu;
Rein Kalmus;Igor Zgulev;Heino Lukk;Märt Pärna.
Jutlustaja emeeritus:Valdek Lõhmus;Voldemar Viirsalu;Roland Lõhmus;Jaan Laul;
Viktor Noginovski.

Vastvalitud esimees Tõnu Jugar on olnud Eesti adventkoguduse juht aastatel 1992-2001 ja aastatel 2001-2004 teenis ta Tartu adventkoguduse pastorina.

advent.ee
Jaga Facebookis
Vaata seotud teemal
Loe seotud teemal
Veel samast rubriigist
Rubriigid
RSS
Veel huvitavat