Projektikoolitus Tartus

Avaldatud 5.10.2003, autor Karmen Palts

28. septembril toimus Tartu adventkiriku ruumides koolituspäev, mille käigus osalejad õppisid kirjutama rahataotlusi erinevatele organisatsioonidele. Kohal oli ligikaudu 40 inimest ning esindatud oli enamik Eesti adventkogudusi.

Dr. Ruudo Annus Tartu Ülikooli Tervishoiuinstituudist rääkis sellest, mida tuleks ühe projekti kirjutamisel silmas pidada. Märt Pärna rääkis Kuressaare Kristlikust Terviseklubist, mille asutamisest möödub peagi 3 aastat. Kes soovib klubi tegevusega lähemalt tutvuda, võib külastada nende kodulehte www.hot.ee/tervise .
Annely Kaasik rääkis sellest, et Rakveres otsustati inimestele õpetada, kuidas hoida perekonda tugevana. Kohale kutsuti psühholoog, kes ühel õhtul nädalas osalejatega vestlus- ja õppimistunde pidas. Raha taotleti selleks Hasartmängumaksunõukogust. Karmen Palts rääkis projektist EsmaabiKapp 2003, mille vedajaiks on väike arstide kollektiiv Tartust. Projekti raames õpetatakse Tartu ja selle ümbruse koolilastele esmaabi ja ohutust.

Päeva kokkuvõtteks said ka kõik kohalviibijad projektikirjutamist harjutada. Igast linnast oli kohal grupp, kes esitas oma nägemuse sellest, mida nende linnas teha võiks. Tallinlased otsustasid Kuressaare eeskujul luua kristliku tervise- ja spordiklubi, mille eesmärkideks on hoida korras pealinlaste ihu ja vaim. Tartust tuli koguni kaks projekti. Esimene otsustas aidata Tartu Naiste Varjupaika ning pakkuda 10 naisele võimalust saada piisav haridus, et alustada eraettevõtlusega. Teise projekti käigus püstitatakse Tartu kesklinna Südamlik Telk, kus inimesed saavad oma südame tervist kontrollida ja muudki huvitavat teha. Võru leidis, et Rajaleidjate Seltsi tööd võiks laiendada ka probleemse käitumisega linnalastele. Narva luuakse taimetoitlaste klubi ja Viljandisse tervisevõimlemise ühing, kus muuhulgas pakub oma teenuseid ka füsioterapeut.

Loomulikult olid kõik ülaltoodud ideed vaid esialgsed kavandid, kuid ehk saab kunagi midagi sarnast ka teoks. Näidakem maailmale, et me hoolime kõigist!
Jaga Facebookis
Veel samalt autorilt
Veel samast rubriigist
Rubriigid
RSS
Veel huvitavat