Ellujääja 2003

Avaldatud 23.9.2003

5.-7. augustil sai Põhja-Kõrvemaa maastikukaitsealal Paukjärve ääres teoks ellujääjate 2003. aasta laager. Läbiviijateks Rainer Miiltop ja Aivar Kirsch Rakvere kogudusest ja osavõtjateks peamiselt sama koguduse noored, aga ka mõned külalised väljastpoolt Rakveret. Suurel osal ellujääjatest oli seljataga juba varasem kogemus 2001 aasta samalaadsest ettevõtmisest, mis toimus suvisel ajal samas piirkonnas ja kujutas endast pooleteise-päevast jalgsimatka koos laagri püstitamise, telkimise ja öiste valvekordadega. Kes reede õhtupoolikul samasuguseks maratoniks valmistus, eksis. Tänavust laagrit võis nimetada pigem õppelaagriks, kus omandati mitmesuguseid matkatarkusi alates ilmakaarte määramisest ja lõpetades okstest ajutise eluaseme valmistamisega. Kuna laagri aeg hõlmas ka hingamispäeva, ei puudunud muidugi ka piibliuurimine ja arutelu, ülistuslaulud ja osadus, millele vaba loodus erilise hoo ja sügavuse andis.

Kindlaim silmaga nähtav tõend Taevaisa õnnistusest sellele ettevõtmisele oli ilm, millest paremat ei osanud vast keegi ettegi kujutada. Erilise elamuse said kindlasti need, kes hingamispäeva varahommikul unest jagu said ning üle vallseljaku Kõnnu suursoo laudteel päikesetõusu vaatamas käisid. Koidu puhkemine uduste laugaste kohal on kindlasti üks ilusaimaid vaatemänge, mida Looja Eestimaale on kinkinud.

Kes peale õppepäeva arvas, et sellest laagrist lihaseid pingutamata pääseb, pidi pettuma. Viimasel teelõigul ootas seni ellujäänuid „eksam“ – teadmiste ja vastupidavuse test. Päikese järgi orienteerudes tuli leida metsast väljapääs läbi paksu ja vedela. Üle murdunud puutüvede ja läbi kaelani ulatuvate nõgeste rühmamise pidasid kõik ellujääjad vapralt vastu ja pühapäeva pealelõunal jõudsid kõik väsinult kuid rahulolevaina Tallinn-Narva maanteel, Kemba teeristil ootavate autodeni.

Selleks korraks sai Ellujääja läbi, kuid andku Jumal selle korraldajaile ja sellest osavõtjatele ikka tahtmist ja jõudu jätkata ikka uute ja uute laagritega, sest nende ühendaval jõul on kindlasti suur väärtus.

Kaupo Janno

Rakvere Koguduse Infoleht
Jaga Facebookis
Veel samast rubriigist
Rubriigid
RSS
Veel huvitavat