Seitsmenda Päeva Adventistide kogudus kinnitab pühendumist keskkonnale

Avaldatud 7.12.2015, allikas Adventist Review

Seitsmenda Päeva Adventistide kogudus andis teada, et toetab maailma riigijuhtide jõupingutusi, kui nad saavad kliimakonverentsil Pariisis kokku, et arutada, kuidas peatada planeedi hävingut.

„Seitsmenda Päeva Adventistide kogudus on alati toetanud vastutustundlikku meelt kõiges, mis Jumal on loonud, ning kinnitab oma uskumust, et me kõik peame olema vastutustundlikud ressursside suhtes, mille Jumal on meile andnud,” sedastatakse avalduses.

Maailma riigijuhid loodavad 30. novembrist 11. detsembrini kestval 21. ÜRO kliimamuutuste konverentsil Pariisis jõuda uue globaalse kliimapaktini. Viimased neli aastat on käinud läbirääkimised mustanditeksti kallal ja ministrid soovivad sel nädalal jõuda lõpliku sõnastuseni, mille kõik 195 riiki heaks kiidaksid.

Adventkogudus avaldas 1995. aastal ametliku seisukoha, milles on kirjas: „Seitsmenda Päeva Adventistide kogudus usub, et inimkond oli loodud Jumala näo järele ning seega esindab Jumalat Tema majapidajatena, hoolitsedes looduskeskkonna eest ustaval ja edukal viisil.

Kahjuks on inimesed maa ressursse vastutustundetult hävitanud ning see on viinud laiaulatuslike kannatuste, keskkonna hävinemise ja kliimamuutuste ohuni. Kuigi teadusuuringud peavad jätkuma, on kogutud tõendite põhjal selge, et kahjulike gaaside pidevalt kasvav emissioon, Ameerika vihmametsade massiivne hävitamine ja kaitsva osoonikihi hävitamine (nn kasvuhooneefekt), ohustavad maakera ökosüsteeme.

Need probleemid on suures osas tekkinud inimeste isekusest ja ahnusest, mis viivad pidevalt kasvava tootmise, piiramatu tarbimise ja taastumatute vahendite hävitamisele. Kuigi räägitakse solidaarsusest tulevaste põlvkondadega, on olulisemad siiski tänased huvid. Ökoloogiline kriis tuleneb inimkonna ahnusest ja sellest, et nad keelduvad olemast head ja ustavad majapidajad.

Seitsmenda Päeva Adventistid pooldavad lihtsat ja terviklikku elustiili, kus inimesed ei astu ohjeldamatu ületarbimise, asjade kogumise ja toodangu raiskamise teele. Kutsume üles muutma oma elustiili, nii et see tugineks loodusega arvestamisel, maakera ressursside kasutamise piiramisel, oma vajaduste ümberhindamisel ja loodud elu väärtustamisel.”

Me toetame maailma riigijuhtide ja kogu inimkonna pingutusi Jumala loodu ja meile usaldatu kaitsmisel ja austamisel.  

Jaga Facebookis
Loe seotud teemal
Veel samast rubriigist
Rubriigid
RSS
Veel huvitavat