Tartu noored käisid külas Tähtvere päevakeskuses (täiendatud)

Avaldatud 13.5.2002, allikas Meie Aeg

Esmaspäeval, 13. mail toimus Tartus Tähtvere päevakeskuses, päevase hilinemisega emadepäeva kontsert, kus Tartu adventkoguduse noored laulsid kohalikule majarahvale laule ja lugesid luuletusi emadest ja armastusest.

Noortekoor, mida juhatas Jüri Vahtramäe, laulis nii ema-teemalisi kui ka vaimulikke laule. Laulude vahele lugesid noored luuletusi. Lauri Beekmann rääkis lühikese mõtiskluse emaarmastusest, mis on siiski vaid vari Jumala armastusest. “Ja ma usun, et kõige kaunim vaade siin maailmas on, kui ema laseb sellel suuremal armastusel voolata läbi enda oma lapsesse, õnnistades seda maailma oma hella puudutusega ja oma rõõmu pisaratega,” tsiteeris Lauri ühe tundmatu hauakivi kirjutist.

Väljasõit päevakeskusesse oli meeldiv nii noortele, kes said võimaluse jagada oma rõõmu kohaolijatega, kui ka kuulajatele, kes kutsusid noori taas esinema, kui mõni programm kokku saab pandud.

Kolmapäeval, 15. mail kogunes noortegrupp taas, et minna seekord Annelinna linnaosa Kalda päevakeskusesse. Kontserti teemaks oli ikka emadepäev, kuigi juba kolm päeva oli tegelikust emadepäevast möödunud. Aga loodetavasti jäigi kõlama sõnum, et emad ei ole kallid mitte ainult siis, kui kätte jõuab maikuu teine pühapäev.

Kalda päevakeskus oli väike ja hubane ning vaatamata sellele, et kuulama tulid vaid vähesed emad-vanaemad, oli tunda, et see, mida noored neile laulsid-rääkisid läks neile südamesse.

Selline kontsert on ka nagu väike visiitkaart meie kogudusele. Taaskord kõlas südamest tulev kutse: Tulge jälle.
Jaga Facebookis
Veel samast rubriigist
Rubriigid
RSS
Veel huvitavat