Ülestõusmispühad Tormas

Avaldatud 3.4.2002, allikas Meie Aeg

Umbes 80-liikmeline adventnoorte ühendkoor kogunes selleaastasele Laulupäevale Torma kirikus.

Kunagises kultuurikeskuses Tormas on veel säilinud väidetavalt vanim puhkpilliorkester Eestis. Traditsioonina mängivad nad vaimulikke muusikapalasid Ülestõusmishommikul kiriku ees. Seni on need helid kõlanud küll kirikutornist, kui ka kirikuukse juures varajastel hommikutundidel, kuid seekord asusid pasunamehed oma kohtadele täpselt keskpäevaks just adventnoorte ühendkoori külastuse tõttu.

Kirik asub Torma alevist natuke väljapool, kuid sellele vaatamata käisid ustavad kiriklased oma külmas kirikus võrdlemisi järjepidevalt. Kirik oli tõesti külm, kuid sellele vaatamata oli kontserti kuulama tulnud umbes 30-40 saalis istuvat inimest. Kohaliku kirikuvanema sõnul oli see arv igati hea.

Koorijuht Raely Florea jäi kooriga igati rahule. “Kindlasti saaks palju paremini ja puhtamalt laulda, kuid arvestades lauluproovi lühidust oli tulemus igati hea.” Oli laule, mis on kõlanud kõigil nüüdseks juba viiel Laulupäeval ja seega enamustele lauljatele tuttavad. Nagu kinnitas ka koorijuht oli rõõm lauljate nägudel, isegi väikestele vigadele vaatamata, erilist indu pakkuv. “Laulma tullakse ju kokku ikka sellepärast, et seda on meeldiv teha.”

Raely Florea arvas siiski, et seekordne koorijuhtimine jääb tema jaoks viimaseks, viidates oma noorele võimalikule mantlipärijale Helerin Toomele, kes seekord juhtis Tallinna kammerkoori “Ootus”.

Peale kontserti tänas Torma koguduse õpetaja Jaan Nuga kokku tulnud adventnoori ning avaldas omapoolset lootust, et see külastus mitte viimaseks ei jäänud.
Jaga Facebookis
Veel samast rubriigist
Rubriigid
RSS
Veel huvitavat