Pöördumine otse sinu poole

Avaldatud 28.3.2002, allikas Meie Aeg

Lugesime või kuulasime küllap kõik noorte palvenädalaloenguid. Igal juhul enamus meist. Loodetavasti tõi see nädal elevust sinu kogudusse, sinu isiklikku ellu, sinu isiklikku suhtesse Jeesusega.
Meie varase adventkoguduse ajalugu on huvitav lugeda. Eriti sellisest vaatenurgast, kus tõstetakse esile julgete, pealehakkajate ja ennastunustavate noorte osa Jeesuse poolt antud misjonikorraldust täitmas.

Neid loenguid ei maksa võtta siiski kaunite muinasjuttudena kaugete aegade ja maade tagant. Ilusa lookesena kaunistama mõistuse infokambrit. Seda mitte. Selliste loengute reaalseks tulevaseks kangelaseks soovib Jeesus näha just sind!

Mul on sulle armas noor lugeja väga otsekohene küsimus. Kas nende loengute kaudu on jõudnud midagi sinu südamesse sellist, mis selle paigast liigutas? Liigutanud nii, et enam ei saa ja ei suuda teistmoodi, et kui asuda teenima Jeesust just selles vanuses (või nooruses) nende talentidega ja vahenditega, mis sul on nüüd ja praegu? Kohe?

Valgamaa on ääremaa. Üks paras kolgas – ütleb mõni. Just noored on need, kes sirutavad kaelad Tallinna poole ja teiste “paremate karjamaade” poole, nii et kui tiivad kannavad – läinud nad ongi.

Ometi on siin põldu. Väljakutsuvat misjonipõldu. Peale Valga ja Puka püüame siin luua väikegruppe Kobelas, Otepääl ja Tõrvas. Algus on tehtud, aga… Mat. 4:19-20; Mat. 9:37-38; Mat. 16:26-27.

Austatud vend, õde või noorpaar Kristuses. Teen sulle isiklikult üleskutse tulla Valgamaale elama ja misjonitöös osalema. Mõtle selle üle. Kui sa ajakirja käest paned, siis lasku põlvedele ja palveta: “Jeesus, kas ma võin Sinuga minna!? Kas tõesti võin ma minna sinna, kuhu Sinagi? Mul ei saa seal olema sellist imetlejaskonda nagu siin, kes mu muusikaliste või mõnede muude oskuste üle ahhetavad. Kuid selle eest saan ma olla sinuga, Jeesus, patuste teenimisel, kes ehk just minu teenimise peale igavese elu teele juhatatud võivad saada. Jah, Jeesus, ma ei soovi Sind enam teenida osaliselt jagatud südamega, vaid alistun oma maist karjääri salgama sinu nimel, nagu Sina ohverdasid end minu nimel! Aamen!”

See on tõsine väljakutse sulle, noor inimene. Sulle isiklikult, kes sa seda loed.

“Jah” korral võid kirjutada aadressil: 68203 Valga Aia 11, Valga SPA kogudus

Valgamaalane
Jaga Facebookis
Veel samast rubriigist
Rubriigid
RSS
Veel huvitavat