Tulevased luteri koguduse õpetajad küsisid adventismi kohta

Avaldatud 14.3.2002, autor Lauri Beekmann, allikas Meie Aeg

Naistepäeval, 8 märtsil oli mul imeline võimalus käia külas Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku Usuteadus Instituudil. UI Pastoraalseminari juhataja õpetaja Ove Sanderi palvel tutvustasin adventkiriku ajalugu, tegevust terves maailmas kui ka Eestimaal ning meie põhimõtteid.

Hubases ümarlaua õhkkonnas pidasin 1 tunni pikkuse loengu meie kogudusest ning vastasin sama pika aja jooksul tekkinud hulgalistele küsimustele. Erilist huvi paistis pakkuvat adventistlik arusaamine käsust ja hingamispäevast, tervislikest eluviisidest ning meie arusaamisest nii öelda sakramentide suhtes. Võin öelda, et nende suhtumine oli äärmiselt avatud ning sõbralik.

Pikemalt peatusime ka adventkiriku ülemaailmse annetussüsteemi juures, mis neis tõsist imetlust äratas. Arvutades ruttu kokku umbkaudse protsendi, mida tubli adventist iga kuu koguduse töö heaks annetab, tõdesid nad ühiselt, et kui ka luterlased nii lahked andjad oleksid, poleks neil oma kirikutöö ega –hoonete ülevalpidamisega mingeid probleeme.

Omalt poolt tänasin neid nii edumeelse ja eeskuju andva suhtumise eest, olles tahtlikud õppma konkreetset kirikut tundma otse asjaosalistelt, mitte kolmandate allikate kaudu. Selles asjas saaksime luteri koguduse vendadest ka meie kindlasti eeskuju võtta.
Jaga Facebookis
Veel samalt autorilt
Veel samast rubriigist
Rubriigid
RSS
Veel huvitavat