Kaunases avati Leedu Misjonipõllu keskus

Avaldatud 12.3.2002, autor Lauri Beekmann, allikas Meie Aeg

Laupäeval, 9. märtsil viibis SPAK Eesti Liidu esimees Ülo Pärna külas Kaunase linna adventistidel, kus avati koguduse ja Leedu misjonipõllu hoone ning õnnistati piiblitööline pastoriametisse. Umbes 150-liikmeline Kaunase adventkogudus on seni üürinud erinevaid ruume, kuid sellise ringiliikumise tõttu on ka mitmed harvema kogudusekülastajad lõpuks hoopis kaduma läinud. Nüüd on remonditud hoones esimene korrus koguduse päralt. Teisel korrusel asub misjonipõllu kontoriosa ning kolmandal korrusel on söömisruum ning kaks külalistuba ja ka majahoidja elamine.
Leedus on hetkel umbes 1000 adventisti. Tööstrateegia planeerib rajada kogudused suurematesse kogudustesse ja seejärel sealt edasi väiksematesse keskustesse uute gruppide kaudu. Kuna suur hulk koguduseliikmeid on usus noored ja esimest indu täis, otsib kogudus võimalusi, kuidas neid rakendada diakoonia- ning evangeeliumitöösse.

Lisaks noortele koguduseliikmetele on Leedus ka pastorid enamuses noored. Õppides ise püütakse õpetada ka teisi.

Leedu erinevates piirkondades tuleb õppida inimestega ka erinevalt suhtlema. Riigi pealinna Vilnius ning selle ümbrus on suurel määral poolakate mõjupiirkond.

Pealinnas on leedu ja poolakeelne kogudus ning veel ka üks kasvav grupp. Just poolakeelne kogudus kasvab jõudsalt, kuna see pakub kohalikele poolakatele ka võimalust suhelda oma keelekeskkonnas.

Leedu lääne osa on taas enamuses luterlik piirkond, mis kohalike tööliste sõnul pidi ka valdavast katoliiklikust osast raskem tööpiirkond olema.

Hetkel on leedu adventistide jaoks mureküsimuseks riigi seadusandlus, mis uue seaduse kohaselt tunnustab vaid nii nimetatud traditsionaalseid kirikuid. Adventkirik sellesse seltskonda ei kuulu. Siiski on baptistikirik suutnud luua pretsedendi ning saavutanud ka õiguse oma kirik registreerida. Seda võimalust püüab leida ka Adventkirik Leedus.

Pühapäeval, 10. märtsil peeti Kaunases ka Balti Uniooni kevadine nõupidamine. Tähelepanu all oli pastorite täiendväljaõpe. Balti Uniooni piirkonnas on hulgaliselt vastava hariduseta töötavaid koguduse töölisi, kellele soovitakse siiski haridust võimaluste piires jagada. Suvel toimub Riias 4-nädalane õppesessioon, ms on mõeldud neile pastoritele, kes seni suveti Riias tegutsenud õpingutest ei ole osa võtnud. Plaani kohaselt toimuvad need õppesessioonid kolmel järjestikusel aastal. Sel aastal neli nädalat 16. juunist kuni 12. juulini. Järgmisel aastal kogunetakse Läti pealinna kolmeks nädalaks ja ülejärgmisel aastal kaheks nädalaks. Selle programmi raames võetakse kokkuvõtlikult läbi Bakalaureuse kraadi ainestik.

Teise tähtsama teemana oli nõupidamisel üleval koguduseliikmete ettevalmistamine evangeeliumitunnistaja tööks ja tegevuseks.
Jaga Facebookis
Loe seotud teemal
Veel samalt autorilt
Veel samast rubriigist
Rubriigid
RSS
Veel huvitavat