Pärnus uuriti Piiblit ja mängiti palli

Avaldatud 27.2.2002, allikas Meie Aeg

Pärnus toimunud adventnoorte Piibli ja Pallipäevadel nähti 1739. aasta esmase Piibli üht eksemplari, selgitati parim Piiblit tundev kogudus ning palli mängiv meeskond.

Seekordsed Piibli ja Pallipäevad hakkasid silma tugeva tehnilise korralduse poolest. Esmakordselt oli kasutusel arvutitehnika ja videoprojektor, mis edastas saali ees toimuva ka suurele ekraanile.

Pärnu Ülejõe Gümnaasiumisse kogunes üle 200 noore Piibli ja pallihuvilise, kes võisid osa võtta kolm tundi kestnud Piibliviktoriinist, vaadata eesti suurimat Piiblikogu, mis kokku pandud eraisiku poolt ning mis hõlmas muuseas ka 1739. aasta eestikeelset Piiblit ning lisaks sellele 22 keeles Piibliosasid.

Liidu Noortejuhi Riigo Hallangu sõnul ei ole Piibliviktoriini peamine eesmärk selgitada kõige paremini Piiblit tundev kogudus, vaid innustada noori Piiblit uurima ja seda tundma.

Piiblipäevast võttis osa ka Eesti Piibliseltsi esindus. Eesti Piibliseltsi peasekretär Jaan Bärenson tutvustas Piibliseltsi igapäevatöid ja tegemisi, peatudes pikemalt ühel tugevaimal EPS-i projektil, mis kannab Joona kala nime. 8 meetri pikkune Joona kala on tänaseks külastanud juba 14 Eesti linna. Ringeldes Eestimaal veel selle aasta jooksul, läheb see edasi meie lõunanaabrite juurde.

Juba laupäeva õhtust siirduti edasi võrkpalliplatsile, kus võitjana tuli taaskord välja Põltsamaa koguduse meeskond.

Liidu noortejuht Riigo Hallang jäi üritusega rahule, pidades eriti suureks abiliste panust, ilma milleta taaskordne üritus ei oleks õnnestunud.
Jaga Facebookis
Veel samast rubriigist
Rubriigid
RSS
Veel huvitavat