Elva koguduse heategevuslik algatus

Avaldatud 8.8.2001, autor Lauri Beekmann

Jätkuvalt kõlavad üleskutsed, et kristlased ei tohiks jääda kirikuseinte vahele, vaid peaksid otsima kontakti ka maailmaga, mis jääb müüridest väljapoole. Elva koguduse "vanaisa" Ilja Stepanovi sõnul otsustas kogudus pakkuda oma abi inimestele, kes ise oma tööde ja tegemistega hakkama ei saa. Mõte oli käia inimeste juures ja talgute korras mõni töö ära teha. Nii seadis Malle Johanson oma sammud Elva linna sotsiaalosakonna poole, et seal koguduse plaani tutvustada ning juhiseid saada. Sotsiaalosakonnas oldi sellise algatuse rõõmsad ja üllatunud. Ega vabatahtlikke heategijaid tänapäeval palju ole. Siiski avaldati arvamust, et inimesed on ehk liiga pelglikud abi vastu võtma. Malle tuli sotsiaalosakonnast ära soovitusega panna lehte kuulutus. "Las siis inimesed ise kutsuvad, kui abi vajavad," olid sotsosakonna töötajad Malle sõnul öelnud.
Nii pandigi kohalikku lehte ja ka linna kuulutustulpadele üsna tavapäratu teade: "Elva Seitsmenda Päeva Adventistide koguduse liikmed pakuvada abivajajatele abi."
Sotstöötajatel oli õigus - inimesed on pelglikud. Kuulutuse peale kirjutati ka telefoninumber, millel "vanaisa" Ilja valvet on pidanud. Kõnesid on olnud hõredalt. Üks on selge - vahemüürid peavad langema ja see võib aega võtta. Tähtis on aga järjepidevus, mida Elva kogudus kaotada ei plaani. Kui töö juba kord liikuma läheb, küll siis väikeses linnas ka jutud levima hakkavad - adventistid aitavad inimesi.

Meie Aeg
Jaga Facebookis
Veel samalt autorilt
Veel samast rubriigist
Rubriigid
RSS
Veel huvitavat