Märtsi Meie Ajas

Avaldatud 12.3.2020

Seekordse Meie Aja fookuses on kolmainsuse teema. Kõik fookusetekstide kirjutajad ütlevad kui ühest suust, et kuigi sõna „kolmainsus“ Piiblis ei esine, on Piibli Jumal mitmeisikuline. Eriliselt vaadeldakse märtsi ajakirja lehekülgedel Püha Vaimu olemust ja rolli jumaluse ühe isikuna.

„Kui Vaim palvetab inimeste eest, jagab neile ande, inspireerib sõna kirjutama, on võimeline armastama ja ka kurbust tundma, siis kõik see on omane isikulisele olevusele, mitte salapärasele Jumala mõjule,“ kirjutab pastor Rein Kalmus ning emeriitpastor Rein Käsk sekundeerib: „Jeesus tõotas lahkudes teise Trööstija tulekut, kelles Tema ja Isa kohalolek vahendatakse meieni ja et Tema õpetab meid ja tuletab meelde Jeesuse öeldu (Jh 16:7–15). Et Teda on võimalik kurvastada (Ef 4:30) jm, viitab Isiku omadustele.“ Gerhard Pfandl Piibliuuringute Instituudist tõdeb, et „jälle on käes ajad, mil kolmainsuse õpetus on seitsmenda päeva adventistide koguduses löögi all“ ja lisab: „Kuigi kolmainsuse müsteerium jääb piiratud inimeste jaoks alati saladuseks, on see ometi piibellik õpetus, mida toetab ka  prohvetikuulutamise hääl ja mille meie kogudus on vastu võtnud kui ühe 28st põhitõest.“

Koguduse rubriigis läheme tagasi adventkoguduse algusaegadesse ja saame teada, kuidas olid meie koguduse rajajad seotud orjandusvastase liikumisega Ameerika Ühendriikides.

Liina Lukk analüüsib meie aega ning kirjeldab seda kui robotite, antidepressantide ja meelelahutuse ajastut: „Inimese loomulik olek ei ole istuda tundide viisi ühe koha peal ja vaadata ekraani. … On ilus kuulda, et juba on arste, kes kirjutavad retseptina välja regulaarset looduses käimist ja muid hingetervist korrastavaid teraapiaid.“

Kogudusetöötajate intervjuurubriigis saab seekord lähemalt lugeda Valga ja Võru pastori David Nõmmiku kohta. David meenutab oma pastoritöö algusaastaid ja mõtleb praegusele kogudusetööle: „On oluline hoida suhted korras, omada empaatiat ja püüda mõista inimesi, kellel on erinev taust, mured ja probleemid.“

Jutluserubriigis esitab Tartu koguduse pastor raske küsimuse: kas Jumal või kallim? „Selle elukogemuse pealt, mis mulle on antud, kardan ma pigem tuliseid armumisi ja sellest tulenevaid hullusi, eriti kui kõige selle juures ununeb austus Jumala ja Tema seadmiste suhtes.“ Rohujuure kirjutaja Karin Miller oleks justkui teadnud, millele seekordsed jutluseküljed keskenduvad, ning kirjutab kogemuse vastandamisest Pühakirjale: „Meie kogemust kujundavad varasemad elamused, võrdlusbaas, erinevad ootused, maitse, harjumused, päritolu, eriala, isegi keel.“

Lisaks neile tekstidele on ajakirja kaante vahel veel palju huvitavat lugemist: tõelisest armastusest paarisuhtes, noore ema iseenda leidmisest või ärakaotamisest, hommikusöögi vajalikkusest või mittevajalikkusest. Nagu ikka on ajakirjas ka kogemuste kotike ja Silmatera ja muidugi lõpetab seegi kord kõigi artiklite jada epiloog, milles Toomas Lukk kirjutab Ipanema tüdrukust.

Ajakirja kaanehind on 2,5 eurot, ajakiri jõuab kogudustesse hingamispäeval, 14. märtsil. Ajakirja saab nii paber- kui ka pdf-formaadis tellida ka e-poest.

Jaga Facebookis
Veel samast rubriigist
Rubriigid
RSS
Veel huvitavat